Сергій Надал, міський голова Тернополя поки що, після позачергових виборів до Парламенту почав нове життя – готується до свого другого переобрання на посаду міського голови Тернополя. Якщо врахувати, що він позбувся з одного боку партійного нагляду (ВО “Свобода” вилетіла з політичної вищої ліги), а з іншого – одного з найімовірніших своїх конкурентів (Тарас Пастух став нардепом), то шанси вдруге покерувати містом в Сергія Віталійовича таки вимальовуються.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Політика
Тонучий корабель ВО “Свобода” пішов на політичне дно саме вчасно.
З Сергія Віталійовича, який виховувався в кращих традиціях податкової служби часів Азарова, такий свободівець-націоналіст, як з глини куля.
Використавши побратимів для свого обрання міським головою, Сергій Надал розуміє, що саме час вийти за рамки вузькопартійності та оголосити себе мером всіх тернополян.
А тут якраз так вдало “Свобода”, в тому числі, і завдяки таким недолугим керівникам, як Сергій Віталійович, втратила підтримку українців. Тепер пан Надал, як то кажуть, мер “на виданню”: чи захоче якась політична сила зробити ставку на нього, отримавши відразу на старті твердих 12-15% голосів симпатиків.
З одного боку це може бути і “Блок Петра Порошенка”, який не має своєї кандидатури, а колишній мер Вінниці стане впливомим переговорником між командою Президента в Тернопільській області та кандидатом Сергієм Надалом.
А з іншого – партія “Самопоміч”, де знайомства по лінії місцевого самоврядування тягнуться до міського голови Львова Андрія Садового.
Однак, якщо пригадати, що ні Гройсман, ні Садовий на запрошення Надала так і не приїхали до Тернополя, щоб захищати місцеве самоврядування (читай: Надала персонально), то і там і там Сергій Віталійович може отримати гарбуза.
Ще один зі способів – спробувати себе самовисуванцем, однак на пояснення, чому ти зрадив свою партію в найскладніший для неї період, треба викинути кругленьку суму американської валюти.
А Сергій Віталійович не любить тратити, він любить заробляти…
Економіка
Міський голова Тернополя Сергій Надал, незважаючи на своє податкове минуле, практично ні разу не сформував бюджет, який був би виконаний за підсумками календарного року. Недоотримані у скарбницю кошти, тернополяни шукали всі разом: Сергію Віталійовичу дорікали земельним дерибаном, відсутністю аукціонів з продажу комунального майна, в тому числі, земельних ділянок, роздачею майна в безоплатне користування, лобіюванні інтересів свого найближчого оточення, вимагання хабарів за вирішення питань в міській раді, банкротство комунальних підприємств, тощо…
Хоча думка тернополян мало хвилювала міського голову – адже зі схем Сергій Віталійович отримував немалі гроші, які в останній рік будуть активно вкладатися в формування громадської думки, грунт для майбутнього переобрання та в активний піар.
Значну частину коштів мають дати ті, кого пан Надал умудрився підсадити на економічний “гачок”. Це підприємці, справи яких не завершаться до кінця карєри Сергія Віталійовича. Вони волею-неволею змушені допомогти Надалу в переобранні, інакше з приходом нового міського голови, ризикують втратити все.
Медіа
З приходом на посаду Сергій Надал поділив журналістів на “своїх” та “чужих”. Однак це йому не допомогло, оскільки “свої” не могли задовільними запиту суспільства на позитивну інформацію від міської ради, а “чужі” не стримували себе в критиці.
Таким чином, виник інформаційний перекос не в користь пана Надала. Його від тотальної втрати електоральної підтримки рятувало тільки одне – відсутність конкурента. Як тільки зявиться більш-менш адекватний кандидат на посаду міського голови, Сергій Надал по-справжньому відчує, що таке критика в ЗМІ. Поділитися відчуттями йому допоможе побратим Олексій Кайда, який, скажемо чесно, недооцінив роль електронних засобів масової інформації, за що і поплатився.
Соціалка
Починав Сергій Надал з соціальних аптек та магазинів, а закінчив соціальною карткою тернополянина. Він продовжує розраховувати на електорат “Свободи” – старше покоління, яке дисципліновано ходить на вибори. Замість невиконаних обіцянок про безкоштовний проїзд, дешевший одяг, їжу та ліки, зараз виборцям пропонують все це включити в перелік знижок соціальної картки. Як то кажуть, купуємо голоси, але винтончено – користуючись бідністю окремих категорій населення.
Цей короткий аналіз показує одне – Сергій Надал, який мав за ніщо свободівців та тернополян,не виконав половину з власних обіцянок, часто робив навпаки, ніж про це писав у своїй книзі напередодні виборів, знову хоче стати міським головою…
Цікаво, що скажуть тернополяни?