На стоматологічному ринку різноманіття технологій, матеріалів виготовлення зубних протезів. Які ж кращі,які не дуже?
Візьмемо наприклад зуб , який потрібно покрити коронкою, для вибору є : цільнометалева штампована коронка, цільнолита металева коронка, металопластмасова коронка, металокерамічна коронка, коронка цільноцерконієва, керамічна коронка з каркасу із цирконію (діоксид цирконію ZrO2), пресована цільнокерамічна коронка(наприклад по технології E.max) , цільнокерамічна полевошпатна коронка.
Яку ж вибрати?
Насправді критеріїв,які визначають тип оптимальної конструкції багато. Лікар оцінює клінічну ситуацію і пропонує лише ті варіанти, які зможуть найкраще вирішити дану проблему. Давайте змоделюємо ситуацію: зуб живий, зуб знаходиться в естетичній ділянці (зона посмішки), зуб не сильно змінений в кольорі. Отже виходячи з таких умов ми сміло можемо орієнтуватися на використання цільнокерамічних конструкцій ( пресована кераміка,чи традиційна цільнокерамічна коронка), що позволить нам мінімально обточити зуб і відновити втрачений об’єм тільки керамікою.
Різниця між полевошпатною і пресованою керамікою – в технології виготовлення коронки і в оптичних та фізичних властивостях самої кераміки. На мою думку одиночні дефекти фронтальної групи живих зубів в естетичних цілях найоптимальніше відновлювати цільнокерамічними конструкціями із традиційної (полевошпатної) кераміки, будуть то повні коронки, коронки три четверті, чи вініри.
В наступних постах будемо розглядати всі конструкції детально, їх плюси і мінуси, їх вимоги,покази і цінові категорії.
Роман Куць
Стоматолог-ортопед