«Кожен повинен знати, де спочили його рідні!» – гасло Львівського товариства пошуку жертв війни «Пам’ять». Товариство щороку отримує дозвіл на пошуково-ексгумаційні роботи на місці боїв Першої та Другої світових воєн. Впродовж останніх двох років було знайдено у санітарних захороненнях близько ста останків, більшість яких, на жаль, не мали військових ідентифікаторів. Серед них двадцять людей, прізвища яких можна було прочитати на металевих жетонах. Любомир Горбач, голова товариства «Пам’ять», наголосив, що один з військових, знайдених у Золочівському районі, носив прізвище Томчишин М. (можливо Микита, Микола, Михайло), з іншого боку жетону вказано місце, звідки походив чоловік – м. Бучач.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Товариство «Пам’ять» першими на Західній Україні зайнялось військово-історичною реконструкцією та зробило доброю традицією відтворення боїв, в яких воювали українські повстанці. Окрім того, щороку створює фільми та кліпи, з метою заповнити білі плями нашої історії. За 10 років товариство створило 7 фільмів, серед них «Історія однієї криївки», «Служба безпеки ОУН», «Зачинені двері», «Бій за гору Маківка», «Бандерівці». Усі фільми товариство готово надати для безкоштовного перегляду у м. Тернополі. Контакти для тих, хто зацікавився тут: http://www.memoria.com.ua
Відеокліп “Машинґвери” про боротьбу Української Повстанської Армії, створений на однойменну пісню Андрія Менцака