Верховна Рада ухвалила закон про місцеві вибори, які мають відбутись 25 жовтня (Відео)

Опубліковано:
19 Липня, 2015

жовтня. Робити свій вибір українці зможуть за пропорційною системою в багатомандатних округах. Тобто, депутатів зможуть висувати політичні партії, і місця в радах розподілять згідно з кількістю отриманих голосів. Прохідний бар’єр для партій тепер 5%, передбачається ”гендерна квота” серед учасників виборів, а очільників міст обиратимуть за принципом абсолютної більшості. 

 

Запровадження пропорційної системи із відкритими списками для обрання обласних, міських та районних рад це найголовніше нововведення закону про місцеві вибори, які мають відбутися 25 жовтня. Перемагає той кандидат, за кого виборці віддали найбільшу кількість голосів. Кількість депутатів у місцевих радах встановлюватимуть відповідно до чисельності виборців.

 

– Будуть перекроєні округи, округів тепер буде більше. Зокрема, в Тернопільській міськраді тепер буде не 36, а 60 депутатів. Відповідно округи в Тернополі потрібно буде перекроювати, це дуже великий обсяг роботи, є дуже великий сумнів, що це зроблять якісно. Ймовірність того, що люди будуть в день виборів бігати від дільниці до дільниці і шукати, де вони будуть мати право проголосувати, скоріше за все така проблема буде, – розповідає юрист Тернопільського обласного осередку КВУ Тетяна Семусь.

 

Вибори міських голів будуть відбуватися за принципом абсолютної більшості, тобто, якщо в першому турі ніхто з кандидатів не набере 50% плюс 1 голос, – то буде другий тур виборів. А прохідний бар’єр для партій збільшили з трьох до п’яти відсотків.

 

– В сукупності можемо розуміти, що закон прийнятий власне під вже існуючі конкретні великі партії для неможливості допущення до виборчого процесу молодих, дієвих людей. З огляду на динамічність ситуації, яка відбувається в Україні останнім часом, ця норма є дещо сумнівною в плані її чесності і доцільності. Бо зрозуміло, що закон спрямований на конкретні чіткі чиїсь інтереси.

 

Законом передбачається ”гендерна квота” серед учасників виборів. Це означає, що кожна партія має висунути не менше 30% жінок.

 

– Норма ця передбачена Європейським Союзом, я звичайно не впевнена в тому, що ця норма приведе до якигось корисних наслідків, бо якщо підшуковувати лиш би жінка, то ми матимемо трохи нефахових кандидатів, якщо будемо саме по такому принципу. В існуючих жінок я згідна, професіоналах, які політики, а от за вуха притягувати жінок в список, це трохи дивна норма.

 

 

Зміниться також і бюлетень. Тепер люди, ставлячи позначку біля тої чи іншої політичної партії, обиратимуть ще й одного з двох запропонованих цією партією на відповідний округ кандидатів.

 

– Взірців бюлетенів ще не має, вони ще не затверджені. Але згідно закону буде виглядати так: будуть ставитися дві галочки, одна на полі партії, інша за конкретного кандидата від цієї партії. При цьому одне з неприємних нововведень, яке в цьому законі записане це те, що тепер буде відсутня вже така звична і доволі ефективна, як на мене система мажоритарного депутата, який відповідає за свій округ, який зацікавлений наводити в цьому окрузі порядок.

 

Для України стало традицією змінювати виборче законодавство безпосередньо перед виборами. Тетяна Семусь це пояснює тим, що щоразу закон пишуть під щось і під когось, замість того, аби зробити виборчий кодекс, який би існував постійно з незначними відмінностями відповідно до рівня виборів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: