В Україні ведуться роботи зі створення електромагнітної зброї (Відео)

Опубліковано:
8 Травня, 2015 о 01:31

Стало відомо, що в Україні активізувалися роботи в напрямку створення перспективних зразків електромагнітного зброї. В результаті отриманого досвіду під час активних бойових дій на Сході України було прийнято рішення у розвитку сегмента перспективних систем НВЧ-зброї.

На даний момент створюються два види перспективних комплексів із застосуванням принципів НВЧ-зброї на базі наземної мобільної платформи та легкої повітряної у вигляді безпілотного апарату. Основне призначення нової бойової техніки має стати протидії сучасним системам розвідки і спостереження за полем бою. Принцип роботи нових комплексів полягає в з впливом на системи енергозабезпечення та на радіоелектронну апаратуру різного напрямку: зв’язну, навігаційну, радіолокаційну, супутникові системи і т.п. Порушення функціонування даних систем і апаратури призведе до зриву глобальних і локальних систем зв’язку, що, в свою чергу, обернеться колосальними економічними втратами. У підсумку, їх масштаб може стати неприйнятним в умовах ведення війни або нейтралізує загрозу на конкретній ділянці фронту.Надвисокочастотне зброя (НВЧ-зброя) – це вид електромагнітного зброї, вражаючим чинником якого є надпотужне електромагнітне випромінювання (ЕМВ) СВЧ-діапазону (0,3-300 ГГц). Призначено для виведення з ладу радіоелектронних і оптичних елементів техніки і озброєння (в.ч. космічних об’єктів), придушення систем ПРО і ППО, дезорганізації управління, захисту від високоточної зброї та ін. СВЧ-зброя поділяється: за джерелом ЕМВ – на ядерне і звичайне ; за масштабом вирішуваних завдань – на стратегічне, оперативно-тактичне і тактичне; по приголомшуваних цілям – на одноцільові і універсальне.

В Україні провідним підприємством-виробником мікрохвильової зброї, яке крім того входить до числа світових лідерів у цьому напрямку, є ТОВ «Інститут електромагнітних досліджень». Даний інститут зараз активно взаємодіє з ДК «Укроборонпром» і організаціями, що входять до цього концерну. Незважаючи на існуючі проблеми, розвиток електромагнітних озброєнь йде на досить високому рівні й інтенсивно. У всякому разі, Україна найближчим часом здатна уявити демонстраційні зразки таких озброєнь. Але, варто зазначити що, ці роботи більшою мірою проводяться на ентузіазмі самих розробників і поки не мають достатнього фінансування.

Крім того, в даний час в Україні є у великій кількості кваліфіковані кадри старшого покоління, але виник великий розрив у часі, через якого мають місце труднощі з підготовкою молодих фахівців для роботи в цій, дуже специфічною і багатопрофільної області.

 

 

ВІДЕО

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: