Традиційна великодня виставка писанок діє в Тернопільському художньому обласному музеї. В експозиції представлено понад 300 різних воскових писанок, дряпанок, мальованок, травлянок. Є роботи виконані не тільки на курячих, а й на гусячих, перепелиних та страусиних яйцях. Доповнили виставку рушниками, іконами та тематичними картинами.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
– В експозиції представлені писанки, які є у фонді музею ще з часу першої великодньої виставки, яку ми відкрили у 1992 році, – розповів Ігор Дуда, директор художнього музею. – Тоді тільки-тільки почалося відродження писанкової традиції після радянських часів. Пам’ятаю, спеціально для тієї виставки привозив зі Львова з приватної колекції Івана Гречка писанки і великодні листівки. А сьогодні маємо власну величезну колекцію. В експозиції тернополяни можуть оглянути роботи відомих майстрів Лесі та Юрія Цікало, з якими ми співпрацюємо з 1993 року. Є писанки, мальованки і дряпанки Стефанії Семців із Теребовлі. Є унікальні писанки Лесі Токарської з Київської області. На Тернопільщині писанкарство розвивається у двох напрямках: традиційне народне писанкарство та регіональне. Адже кожен край, Поділля, Буковина, Гуцульщина, Лемківщина, має свою орнаментику. А Леся Токарська у своїх роботах показала зовсім інші, не характерні узори, які базуються на орнаментах трипільської кераміки.
Традиційним стало у музеї, у день відкриття великодньої виставки писанок, також проведення майстер-класів для школярів. Писанкарі з різних районів Тернопільщини приїжджають, щоб показати дітям, як пишуть писанки, пояснити значення символів і допомогти зробити свою писанку. Цього разу майстер-клас давали шість майстрів.
Оглянути виставку писанок в художньому музеї можна до 20 квітня.
Ольга Трач