В Кременці на Тернопільщині планують відродити парапланеризм

Опубліковано:
7 Березня, 2015

Можливості створення у Кременецькому районі на території Національного природного парку «Кременецькі гори» парапланерного кластеру обговорили під час наради, яку провів голова Кременецької районної державної адміністрації Віталій Ткачук.

 

Учасники наради обговорили  Проект створення парапланерного кластеру на території Національного природного парку «Кременецькі гори». Свої напрацювання з даного питання довів до відома присутніх член Федерації Парапланеризму України Андрій Равчук. З пропозиціями та міркуваннями щодо реалізації даного проекту Програми  виступили представники Національного парку, відділу Держземагенства в Кремецькому районі, начальник Кременецького РЕМ Григорій Гриняков, керівник апарату райдержадміністрації Світлана Федишена, голова правління ГО «Регіональний фонд розвитку та інтеграції» Галина Нагорнюк.

 

Нагажаємо 23 червня 2014 року на Міжнародній науково-практичній конференції «Відкриті парки», яка відбулася на базі Національного природного парку «Кременецькі гори», за ініціативи Федерації Парапланеризму України та за сприяння Кременецької ГО «Регіональний фонд розвитку та інтеграції» розглянули питання можливості розвитку парапланеризму та дельтапланеризму на території Національного природного парку «Кременецькі гори». Із презентацією тоді виступив член Федерації Парапланеризму України Андрій Равчук.

 

Наступна зустріч керівництва району, Національного парку «Кременецькі гори» та Федерації Парапланеризму України відбулась в листопаді 2014 року на Соколиній горі, де було обговорено питання співпраці Федерації Парапланеризму України та Національного парку «Кременецькі гори» у створені парадрому «Соколина гора»; необхідності розчистки схилу для забезпечення безпеки польотів та юридичне підґрунтя здійснюваних по розчистці заходів; необхідності демонтажу і перенесення під землю частини леп для забезпечення безпеки польотів.

 

Всі сторони погодились встановити часову межу до кінця 2014 року для підготовки і імплементації документальної частини створення парадрому, визначення і фіксації його меж.

За словами голови райдержадміністрації Віталія Ткачука, щоб облаштувати гору для польотів: розчистити старт, зробити площадку для посадки, розчистити підніжжя гори потрібно докласти ще не мало зусиль.

«Потрібно віднайти кошти, підготувити відповідні дозвільні документи, – констатував він. – Проте Кременецька районна державна адміністрація, районна рада, Національний природний парк “Кременецькі гори” зацікавлені в створенні “Кременецького парадрому” і докладуть всіх зусиль для того, щоб він запрацював. Хотілося б, спільними зусиллями щонайменше – підготувати і відкрити перший офіційний парадром в Україні. А при найкращому розвитку подій – створити на території Національного природного парку «Кременецькі гори» парапланерний кластер, на території якого в радіусі 3 – 5 км знаходилось би 5 – 8 впорядкованих стартів під всі напрямки вітру і парапланерна школа для всіх бажаючих».

 

Віталій Ткачук також зазначив, що на території України сьогодні немає офіційного парадрому. Відтак, змагання Кубку України, Чемпіонату України з парапланеризму Федерація вимушена проводити на території інших держав.

 

«Позитивне вирішення цього питання може відкрити нову сторінку не тільки в історії Кременеччини, але й в історії українського парапланеризму в цілому, – наголосив голова райдержадміністрації. – Слід зазначити, що розчистку схилів гір від самосівів дерев Національний парк та волонтери Федерації Парапланеризму України уже розпочали».

Довідково:

Перший курс навчання пара планеризму було організовано 20 серпня 1933 року Кременецьким Планерним товариством. На той час на балансі  школи був тільки один шкільний планер типу “Ворона”.

Наступного року розвитком школи зайнялася Ліга Військових повітряних сил Волинського Округу (LOPP) в Луцьку при тісній співпраці з Повітовим Округом Ліги в Крем’янці. Було організовано два курси навчання, також приступили до будівництва ангара на 10 планерів, господарських будівель та житла постійного інструктора. Школа отримала спочатку два нові планери “Ворона”, а пізніше ще два планери “Чайка” і “Комар”.

 

Околиці планеродрому –  численні, не заліснені на той час, схили гір Лиса, Гостра і Сокілля, що характеризувалися наявністю термічних коридорів (димарів), створювали прекрасні можливості до виконання ширяючих польотів. При умілому пілотуванні можливим було піднімання літального апарату до захмарних висот.

 

Волинська планерна школа на Соколиній горі 3-4 рівня акредитації припинила своє існування восени 1939 року.

 

Google News Новини Тернопільщини Читайте нас у Google News

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #кременець, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #планер, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги