В ОДА визначили пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку області

Опубліковано:
6 Січня, 2015

Під головуванням виконувача обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака 5 січня відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільщини на 2015 рік.

 Як зазначив Іван Крисак, в ОДА триває процес підготовки проекту Програми, тому потрібно визначити пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку та точки зростання економіки області.

 

 

«У 2015 році нам потрібно працювати над збереженням позитивної динаміки у реальному секторі економіки. Також потрібно забезпечити подальший розвиток інфраструктури аграрного ринку та формування самодостатнього регіонального продовольчого ринку, поглиблення співпраці з Європейським Союзом, зокрема через реалізацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Перед нами стоїть завдання сформувати позитивний міжнародний інвестиційний імідж області, збільшити залучення обсягів внутрішніх та зовнішніх інвестицій, підвищити рівень інвестиційної спроможності краю», – наголосив виконувач обов’язків голови ОДА.

 

Також він зазначив, що не залишать поза увагою й впровадження  заходів зі скорочення споживання енергоресурсів та перехід на альтернативні види палива на об’єктах виробничої та соціальної сфер, у галузі теплокомуненергетики, створення сприятливих умов для подальшого розвитку малого та середнього підприємництва, розширення інфраструктури підтримки бізнесу.

 

Як доповіла директор департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ОДА Галина Воляник, виконання основних завдань та заходів програми дозволить збільшити обсяги реалізованої промислової продукції на 0,4% (майже до 8,9 млрд гривень), та обсяги реалізованої промислової продукції у добувній галузі і розробленні кар’єрів на 4,3%, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри – на 1,6%, виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічній діяльності – на 3,6%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 1,7%, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 14,9%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування – на 6,3%, машинобудуванні – на 9,5%. Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування збільшиться на 11,1% (обсяг складе 3 млрд гривень у фактичних цінах).

«Також ми прогнозуємо збільшення малих підприємств на 2,2%. Їх кількість в області  становитиме близько  5,1 тис. одиниць, що складатиме 48 бізнесових структур на 10 тис. осіб наявного населення», – констатувала Галина Воляник.

 

«При реалізації завдань програми обсяг валової продукції сільського господарства становитиме більше 8,8 млрд гривень і зросте на 0,1%. У рослинництві плануємо отримати 2,4 млн тонн зерна (- 9,9%), 1,1 млн тонн цукрового буряка (- 32,3%), 1,3 млн тонн, картоплі (+1,3%), 271 тис. тонн овочів (+0,1%). Виробництво м’яса зросте на 1,4%, яєць – на 3,45%, а виробництво молока – утримуватиметься на рівні 2014 року», – поінформував директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Напора.

 

Директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА Володимир Харченко поінформував, що чекає будівельну галузь у 2015 році.

 

«Ми плануємо ввести в експлуатацію за рахунок всіх джерел фінансування 214 тис. м? загальної площі житла, – зазначив Володимир Харченко. – Реалізація цього напрямку передбачається за кошти приватних інвесторів. В той же час реалізовуватимемо низку державних програм, таких як Програма молодіжного житлового кредитування, будівництва житла у селі «Власний дім» та інші».

 

Директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження також зауважив, що протягом 2015 року планується будівництво та реконструкція 33 об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфери загальною (залишковою) вартістю 125 млн гривень, з них 119,5 млн гривень з коштів Державного бюджету. Зокрема, очікується реалізувати 12 проектів в освіті, 6 – у галузі охорони здоров’я, 11 – у житлово-комунальному господарстві, 3 – у сфері соціального захисту та 1 у галузі культури.

Як окреслив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк, цього року передбачається зростання середньомісячної заробітної плати на 3,5% до 2575 грн.

 

«Індекс реальної заробітної плати становитиме 99,8 %. Фонд оплати праці усіх працівників, зайнятих у всіх сферах економічної діяльності зросте на 2,7% до 5,3 млрд гривень. Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів з держбюджету) зростуть на 6,9% до понад 1,4 млрд гривень. Збільшиться обсяг надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого підприємництва на 5,3% до 600 млн гривень», – наголосив Степан Скибиляк.

 

Директор департаменту охорони здоров’я Володимир Курило наголосив, що цього року працюватимуть над  формуванням оптимальної мережі лікувально-профілактичних закладів. Він акцентував, що актуальним для області залишається питання забезпечення медичних закладів сучасною діагностичною апаратурою.

«Також цьогоріч плануємо завершення реконструкції Обласного лікувального центру «Мати і дитина» та завершення капітального ремонту реанімаційного відділення у дитячій обласній лікарні. Ще перед галуззю стоїть завдання зниження показників материнської та дитячої смертності», – підкреслив Володимир Курило.

На завершення Іван Крисак дав доручення подати допрацьовані матеріали для узагальнення та формування остаточного проекту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільщини на 2015 рік.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #ОДА, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: