Уже наступного року літні канікули школярам можуть скоротити до 1,5 місяця

Опубліковано:
13 Червня, 2016 о 14:53
Літні канікули можуть скоротити до півтора місяця. Цього року школярі відпочиватимуть ще повне літо, а от наступного, ймовірно, тільки половину. У такий спосіб освітяни хочуть розвантажити навчальні програми.

 Про це йдеться у сюжеті інформаційної програми «Огляд дня» (телеміст Львів-Київ, щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK)

 

Завдяки скороченню літніх канікул освітяни планують зменшити навчальний день із 7 уроків до 5-ти, зробити довші перерви та вихідні на зимові свята. Водночас такі зміни мають полегшити навчальний процес, однак зроблять його тривалішим. Адже навчальний рік в Україні є найкоротшим у Європі, проте навантаження на школярів таке ж, як і за кордоном.

 

«Я запропонував ту модель школи, у якій не потрібно мучитися, а навпаки, буде цікаво. Я запропонував відійти від класно-урочної нудної системи. Так, у червні можна пропонувати дітям різні проекти, екскурсії та модерні форми навчальних занять», – пояснив Директор центру тестових технологій та моніторингу якості освіти Віктор Громовий.

 

Однак не всі вчителі схвалюють запропоновану ідею. Адже переконують, що краще працювати протягом року більше, а потім і відпочивати більше.

 

«Нам не зрозуміло, яким чином підготувати школу до навчального року по-новому. Адже за місяць це нереально зробити. Можливо, у Європі з їхнім фінансуванням це було б простіше зробити, проте в Україні дуже складно», – прокоментував директор гімназії Іван Ухніцький.

 

Натомість розвантаження шкільної програми охоче підтримують медики.

 

«Діти настільки втомлені, особливо після зимових канікул, навесні. Так, починаються проблеми з зором, увагою, болі в хребті, вегето-судинні дистонії, тобто головні болі та проблеми з тисками», – прокоментувала лікар-педіатр Леся Володимирівна.

 

Батьки підтримують таке нововведення, адже переконані, що впродовж літа діти забувають навчальний матеріал, бо три місяці зовсім не заглядають до підручників. До того ж, такі нововведення сприяють енергозбереженню, адже, після збільшення зимових канікул можна зекономити бюджетні витрати на газ. 

 

Джерело: ZIK

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: