Українсько-польський різдвяний фестиваль “Єдина Галичина” відбудеться 27-го грудня в Горайці

Опубліковано:
23 Грудня, 2014

Різдвяний фестиваль “Єдина Галичина” відбудеться 27-го грудня в Горайці (гміна Цішанів, Любачівський повіт, Підкарпатське воєводство, Польща). Організаторами фестивалю виступили товариство культури пограниччя “Folkowisko” та Канадська федеральна корпорація “Ukies corporation”, спонсором акції є Тернопільська пивоварня “Опілля”.

 

 

Учасники та гості фестивалю матимуть нагоду оглянути одну з найстаріших в сучасній Польщі (збудовану в 1586-тому році) дерев’яну греко-католицьку церкву Різдва Пресвятої Богородиці що внесена до переліку об’єктів “шляху дерев’яної архітектури” та взяти участь у дискусії “Чи існує Галицька ідентичність?”, переглянути фільми з історії краю. 

 

В рамках фестивалю відбудеться презентація художніх та фото-виставок, літературні читання за участю українських та польських письменників, в тім числі – Тараса Прохаська, Анджея Стасюка, Катерини Міхаліциної, Надійки Гербіш.

В музичній частині фестивалю заявлені вокальний хор з Замостя “Nie Ten Dzien”, Юрій Добрус, гурт “Nameless (UA, Ternopil)”, dj Shmir Soundsystem та dj Adibass. 


 

 

“Минуле століття було найбільшдраматичне в історії нашого краю, – обидві Великі війни розпочинались і закінчувались саме тут, результатом цього стали мільйони вбитих, покалічених, переселених Галичан, яскравим прикладом цього є, зокрема, історія хутіру Гораєць. В результаті воєн, члени родин, і навіть сімей, іноді опинялись розділені, по різні боки кордону. Цей кордон був витворений на вимогу комуністичної Московії і в інтересах комуністичної партії. Певен, жоден Галичанин, свідомий власної ідентичності, ніколи не зможе погодитись з цим фактом. Наша акція має на меті демонтувати демаркаційну лінію Керзона, котра покраяла живе тіло нашої спільної батьківщини – єдиної Галичини. І, звісно ж, – найперше що потрібно робити для цього – творити містки культурного єднання. Фестиваль “Єдина Галичина” – це унікальна можливість дізнатися про єдність нашого культурного спадку, котрий дійсно є спільним”, – розповідає співорганізатор фестивалю, директор “Ukies corporation” Даян-Ярослав Монастирський. 

 

Програма фестивалю “Єдина Галичина” (27/12/2014):
Компіляція виставок:
– фотовиставка “Верхній Серет” (фортифікації Великої війни),
– фотовиставка “Культура є Баба” (роль жінки в культурі),
– художня виставка Павла Ярмолика,
– художня виставка Констянтина Фурсова
Літературні читання:
– Юлія Іванчук,
– Даян-Ярослав Монастирський, 
– Урсула Заборняк-Копець,
– Надійка Гербіш,
– Катерина Міхаліцина,
– Анджей Стасюк,
– Тарас Прохасько
Дискусія “Чи існує Галицька ідентичність”:
– Здзіслав Задворни (бургомістр, Цешанув),
– Міхал Басіньскі (голова ради, Локальна Організація Туристична Розточчя),
– Рафал Потоцкі (журналіст, Польське Радіо Жешув),
– Роман Полікровський (міський голова, Збараж)
– Ірина Верещук (міський голова, Рава-Руська)
Концерт:
– Замойський вокальний ансамбль “Nie Ten Dzien”,
– гурт “Nameless (UA, Ternopil)”,
– dj Shmir Soundsystem,
– dj Adibass
Нічний кінозал:
– фільми про історію фестивалю Фольковисько,
– фільм про історію Тернополя

 

На другий день фестивалю (28-ме грудня) для учасників та гостей з України буде організована екскурсія в місто Замостя котре було закладене 1579-го року згідно з ренесансними засадами ідеального міста.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Сергій Гаріян
20:10, 20 Травня, 2024

Лікар Сергій Гаріян: «З початку війни ми прооперували майже десять тисяч військових»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: