У Тернополі представили законопроект про легалізацію добровольців

Опубліковано:
12 Червня, 2015

Про основні тези документу та його особливості розповіли під час прес-конференції, яка відбулась у четвер, 11 червня.

 

Згідно проекту планується введення трьох типів добровольців  – дійсний доброволець , яким може бути громадянин України, що досяг 18 років. Звання почесного добровольця можуть отримати іноземці або особи без громадянства, а юним добровольцем може стати громадянин України, який досяг 14 років.

 

– Нам потрібно виховувати військово-патріотичний дух ще з 14 років, – каже речник ДУК “Правий сектор” Андрій “Богема” Шараскін. – Щоб вже у 18 при потребі вони могли піти у лави добровольців і розуміли за що  і чому вони повинні воювати.

 

 

 

 

Окрім того у законопроекті зазначається, що Добровольчий український корпус може залучатися до забезпечення охорони громадського порядку; забезпечення державної безпеки, у тому числі боротьби з тероризмом; забезпечення охорони державного кордону України; до охорони найбільш важливих державних об’єктів; заходів із запобігання, припинення, подолання наслідків пожеж, стихійних лих, інших надзвичайних обставин.

 

Фінансувати ДУК пропонується за рахунок державного та місцевих бюджетів; членських внесків; коштів, отриманих від виконання договорів; пожертвувань, благодійної допомоги, іншої безповоротної фінансової допомоги; інших коштів, отриманих законним способом.

 

– У даному законі прописано, що командир ДУК представлятиме міністру оборони документи щодо фінансових потреб, – пояснює юрист. – Тобто все працюватиме за законом. Також буде вестись звітність про надходження коштів та витрати, що є безперечним плюсом для наших волонтерів. 

 

У законі передбачено під час воєнних дій створення бойових батальйонів ДУК, які підпорядковуватимуться Генштабу Збройних сил України. Окрім того, як зазначив юрист під час представлення проекту, за даним законом добровольці не виконуватимуть злочинні накази. Наприклад, такі як складення зброї та здання території.

 – Загалом виконувати злочинні накази не повинен ніхто і щодо того, який наказ злочинний, а який ні – теж є певні нюанси, поснює Андрій Шараскін. – Тому, що від наказу залежить, що буде у кінці. Чи переможемо и, чи вороги. Але щодо здання своїх території – це у будь-якому випадку злочинний наказ. 

 

За словами Андрія Шараскіна, “Правий сектор” не хоче узурпувати силові структури чи замінити їх, а прагне бути допоміжною структурою і на законодавчому рівні легалізувати свою діяльність, яка вже й так ведеться для захисту української державності.

 

Також, лідер обласного “Правого сектору” Василь Лабайчук зазначив, що бійці, які повертаються на ротацію з зони АТО, можуть бути наставниками для молоді.

 

– Ці люди побачили і пережили дуже багато і це назавжди залишиться у їхній пам’яті, – каже Василь. – Коли вони повертаються додому, то зазвичай вдаються або до алкоголю, або до певних злочинів. Як би це не звучало, але це так. Вони приїжджають сюди і не мають чим зайнятись, роботи немає, вони не знають куди податись. Тому вони можуть займатись військово-патріотичним вихованням юних добровольців. 

Ознайомитись із проектом закону “Про Добровольчий Український Корпус” можна тут. 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: