Представник групи комунікацій Тернопільського обласного ТЦК СП Віктор Сененький надав роз’яснення щодо найактуальніших питань про відстрочку від мобілізації.
Його відповіді допоможуть тернополянам краще зрозуміти процедуру та уникнути типових помилок при оформленні документів.
Перегляньте також:
- Президент підписав указ про спрощення присвоєння офіцерських звань військовослужбовцям
- Що необхідно знати про зміну статусу у військовому реєстрі
Терміни та способи подання
Розгляд заяви на відстрочку триває сім днів незалежно від способу її подання.
Немає жодної різниці між особистим візитом до ТЦК та надсиланням документів поштою. Це стосується як першої подачі документів, так і повторних звернень. Відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки може викликати особу для уточнення окремих даних при необхідності, але здебільшого розгляд документів відбувається без участі особи.
Електронна черга та онлайн-сервіси
Для зручності громадян працює система електронної черги через офіційний сайт Міністерства оборони України.
Запис на прийом здійснюється через портал q.mod.gov.ua/registration-place.
Така система дозволяє ефективно планувати свій час та уникати довгих очікувань у черзі. Планування станом на сьогоднішній день відбувається десь на 2-3 тижні наперед, це пов’язано із великою концентрацією осіб на які розповсюджується відстрочка у м. Тернополі
Особливості повторного оформлення
При повторному оформленні відстрочки існують два варіанти подання документів. Користувачі системи “Резерв+” мають дочекатися зняття попередньої відстрочки. При особистому зверненні документи можна подавати в останні дні дії поточної відстрочки. Це дозволяє забезпечити безперервність дії відстрочки.
Ми повинні зрозуміти, що термін дії відстрочки завжди прив’язується до військового стану, тобто як тільки Президент продовжує військовий стан відразу можна поштою подавати документи на продовження відстрочки
Законодавчі підстави
Нагадаємо, право на відстрочку від призову під час мобілізації регулюється чітко визначеними законодавчими нормами. Зокрема статтею 23 Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Існує вичерпний перелік категорій громадян, які можуть отримати відстрочку.
Кожен випадок розглядається на підставі наданих документів передбачених постановою КМУ №560
Документальне підтвердження
Для отримання відстрочки необхідно подати повний пакет документів, що підтверджують право на її надання. До обов’язкових документів належать заява встановленого зразка та документи, що засвідчують підстави для відстрочки.
Всі копії документів мають бути належним чином завірені.