У Тернополі вшанували пам’ять українського поета, публіциста, драматурга, громадсько-політичного діяча Івана Франка з нагоди 168 річниці. Біля пам’ятника письменнику відбулися урочистості. Участь у заході взяли жителі міста і представники влади.
Під час вшанування, декламували поезії Івана Франка. До пам’ятника поклали квіти.
Перегляньте також:
- У Тернополі в День міста вшанували загиблих військовослужбовців
- У Заліщиках вшанували борців за волю України, які загинули 83 роки тому
Іван Франко (1856–1916) – український письменник, поет, драматург, публіцист, перекладач, літературний критик, мистецтвознавець, фольклорист, етнолог, історик, соціолог, політолог, економіст, філософ, професійний видавець і редактор, громадський і політичний діяч. Народився на Галичині 27 серпня 1856 р. в родині коваля. Змалку майбутній письменник виявляв неабияку допитливість, тому батьки намагалися влаштувати сина до найкращої школи. Він навчався в Дрогобицькій гімназії. Був дуже здібним учнем, бо мав надзвичайну пам’ять, про що засвідчують відомості з його автобіографічного листа: «Шевченка я вивчив майже всього напам’ять (а пам’ять у мене була така, що лекцію з історії, котру вчитель цілу годину читав, я міг опісля продиктувати товаришам майже слово в слово!)». Під час навчання в гімназії І. Франко захопився збиранням книжок. За обсягом його бібліотека нараховувала їх майже 500.
Майбутній письменник навчався у Львівському університеті, а потім у Чернівецькому, де й здобув вищу освіту. Згодом захистив дисертацію у Віденському університеті (Австрія), діставши науковий ступінь доктора філософії.
«З вершин і низин» – перша збірка поета, у якій Іван Франко постає революціонером, а вірш «Каменярі», що сповнений прагнень митця розбити скелю, яка заступила шлях до нового, вільного життя українців, дав йому друге ім’я – Каменяр. До найвищих поетичних надбань Каменяра належить і збірка інтимної лірики «Зів’яле листя». А казки «Абу-Касимові капці», «Лис Микита» – це твори, за якими навчалося не одне покоління українців.
Сучасники називали Івана Франка «академією в одній особі», відзначаючи, зокрема, вільне володіння чотирнадцятьма мовами. На початку XX ст. його обирають членом Чеського наукового товариства; Харківський університет присвоює йому ступінь доктора словесності, а Російська академія присуджує премію за працю «Студії над українською народною піснею».
Результатом діяльності Івана Франка як письменника, ученого, публіциста, критика, перекладача та громадського діяча є понад п’ять тисяч праць. Випущений у світ п’ятдесятитомник – це лише третина створеного українським генієм.