У Тернополі відзначили 25-ту річницю створення «Меморіалу»

Опубліковано:
8 Грудня, 2014

25-ту річницю створення Тернопільського обласного історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. В.Стуса відзначили 6 грудня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. З вітаннями до ювілярів звернулися заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра, представники обласної ради, громадських організацій, об’єднань, спілок та громадськості.

 «Свої перші кроки «Меморіал» розпочав завдяки людям, для яких небайдужа доля України, – розповів голова організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса Богдан Хаварівський. – Ще за кілька років до проголошення Незалежності патріоти нашого краю об’єдналися в єдину організацію, бо розуміли, що далі так жити не можна. Більшовицький режим прагнув «перемолоти», знищити кращих синів України, починаючи від Січових Стрільців і до сьогодні, коли у боротьбі з російським шовінізмом на Сході України гинуть наші хлопці. Тому нашим завданням нині є не просто зберегти свою історію, а пропагувати українську ідею, думку серед молоді».

 

За словами заступника голови Всеукраїнської організації «Меморіал» Євгена Гриніва, сьогодні одним із пріоритетів для «меморіалівців» є залучення молодих істориків, людей, котрі б могли  продовжити нелегку працю ветеранів «Меморіалу» та зробити свій вклад у розвиток історії.

«Найоб’єктивнішою оцінкою діяльності організації, на мою думку, є те, що Путін звернувся до Вищого адміністративного суду Росії з вимогою позбавити акредитації організацію «Меморіал» та закрити однойменний меморіальний комплекс, розташований у Пермі, який є свідченням численних репресій проти українців, – наголосив Євген Андрійович. – Зброєю «Меморіалу» завжди були факти, що свідчать про злочинність комуністичного режиму, саме «меморіалівці» взялися за викривання шовіністичної кремлівської пропаганди та популяризацію української ідеї».

 

 

Заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра переконаний, що саме «Меморіал» задав орієнтир для розвитку незалежної України, допомагав процесу державотворення та став «збирачем» важливих моментів історичної пам’яті народу.

 

«Сьогодні  завдяки зібраним «меморіалівцями» історичним архівним матеріалам, які свідчать про честь, доблесть та гідність українського народу, нам залишається лише популяризувати це. Адже ми повинні виховати покоління переможців», – підкреслив  Леонід Бицюра.

Також він вручив подяки Тернопільської облдержадміністрації голові та найактивнішим учасникам тернопільського «Меморіалу».

Довідково: Тернопільське обласне історико-просвітницьке товариство «Меморіал» ім. В.Стуса створене 1989р. з ініціативи обласної організації Спілки письменників України і Товариства української мови ім. Т.Шевченка як правозахисна благодійна громадська організація.

У 1991р. на другому з’їзді Всеукраїнського товариства було ухвалено рішення, що воно носитиме ім’я знищеного у більшовицькому концтаборі поета Василя Стуса.
За роки своєї діяльності товариство бере активну участь у демократичних процесах, що відбуваються в нашій області, національно-патріотичному вихованні краян.

Проводить просвітницьку, пошукову роботу з історії національно-визвольної боротьби проти тоталітарного режиму, встановлення добрих імен героїв, які полягли за нашу незалежність.
За участю членів «Меморіалу» проведено сотні перезахоронень патріотів, споруджено пам’ятники і меморіальні комплекси, реконструйовано і благоустроєно занедбані могили.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новинимеморіал, #ювілей
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: