На центральній алеї парку були облаштовані нові для нас локації, які були доступні усім охочим, а також кожен мав можливість особисто спробувати ходити у спеціальному протезі для ноги від команди Superhumans. Ця команда буквально ставить на ноги людей з ампутаціями, розробляє власні протези та паралельно займається психологічною реабілітацією військових та інших людей, так званих, “ампутантів”. Одним з видів реабілітації є саме спорт, де людина знову може показати свої найкращі здібності, бути учасником змагань з різних видів спорту, бути переможцем. На нашу думку, реабілітацію має проходити і наше суспільство, адже військові повертаються додому і серед них люди з ампутаціями, і кожен з нас має розуміти, що це непросто розпочати своє життя без руки чи без рук, без ноги чи без ніг, на кріслі колісному чи пересуваючись на протезах. Наше місто вже багато робить для адаптації доріг, переходів, входів у заклади для людей з інвалідністю, але попереду ще багато роботи, щоби у Тернополі було зручно жити усім тернополянам, – розповідає директор ТМЦФЗН ТМР Вікторія Безгубенко-Гнатишин.
Ми впевненні, що такі заходи вкрай необхідні – люди вчаться дивитись на чоловіків, жінок з протезами з повагою, жалість не те почуття, на яке заслуговують наші захисники – вдячність, бажання допомогти, бажання покращити своє місто для тих, хто має інвалідність – це основна мета таких заходів. І, дійсно, у парку було вже більше людей з протезами, на кріслах колісних, серед них була постійна учасниця наших заходів дівчинка з протезом правої ноги, також приїжджав на фестиваль на своєму моторизованому кріслі Тарас Хоміцький з ГО “Безбар’єрний Тернопіль” і проїздив усі локації фестивалю адаптивних видів спорту та “Тернопіль спортивний”, – продовжкє розповідає директор ТМЦФЗН ТМР Вікторія Безгубенко-Гнатишин. – Наш центр вже не вперше організовує події для ветеранів і їх родин, і треба сказати, що публічний доступний для всіх захід “Фестиваль адаптивних видів спорту” вдався на всі 100%. Протягом літа відбулись і інші події, куди ми запрошували ветеранів – це майстер-класи з адаптивного самбо, турнір з настільного тенісу, також родини військових були запрошені на турнір з боулінгу. Це наш спільний успіх, що серпнева подія привернула увагу не тільки ветеранів, а і інших людей з інвалідністю і без. Ми вдячні усім партнерам, які допомогли організувати наш фестиваль адаптивних видів спорту.
Продовження обов’язково буде – вже з вересня планують відвідувати разом з поліцією і смугою перешкод школи, щоби діти ставали більше чутливими до проблем людей з інвалідністю, а наше місто ставало ще більше інклюзійним”
Перегляньте також:
- Ватра нескорених: відродження лемківського фестивалю на Монастирищині
- Заводська громада береже спадщину творця “Червоної калини”