У Тернопільському мистецькому коледжі бояться, що в них відберуть приміщення

Опубліковано:
20 Листопада, 2024 о 17:15
Мистецький коледж
Приміщення коледжу. Суспільне Тернопіль.

Незважаючи на те, що мистецький коледж користується новим приміщенням в центрі міста вже два роки, депутати обласної ради тепер можуть відібрати будівлю. Про це повідомляє Суспільне Тернопіль.

Заклад отримав від обласної ради цю будівлю у користування два роки тому. До цього нею користувалася телерадіокомпанія.



Мистецький коледж
Андрій Мазепа. Суспільне Тернопіль

Андрій Мазепа, викладач мистецького коледжу імені Соломії Крушельницької, поділився деталями про концертний зал, що знаходиться в будівлі на бульварі Шевченка, 17.

“Тут є концертний зал Тернопільського мистецького фахового коледжу. Це перший зал, в якому студенти коледжу можуть демонструвати свої вміння, проводити концерти. Зазвичай тут дуже людно і ми провели вже близько 20 концертів за той короткий період, за який ми розпоряджаємося цим приміщенням. Ця сцена — єдина в Тернополі, яка може повноцінно розмістити оркестр будь-якого розміру. Єдина доступна нам сцена. Тут може розміститись і народний оркестр, симфонічний, духовий оркестр. В нас був дуже крутий проєкт “Меса-танго”, який об’єднував в собі оркестр, хор і солістів. 90 людей на сцені і 460 людей в залі. Ця сцена дійсно велика. Ті зали, які в нас є — вміщають до 50 людей разом з глядачами”, — говорить викладач коледжу ім.Соломії Крушельницької Андрій Мазепа.

Мистецький коледж
Студія в коледжі. Суспільне Тернопіль.

Студентська спільнота коледжу налічує близько 300 осіб, які навчаються в чотирьох корпусах.

“Специфіка нашого коледжу і це важливо розуміти в індивідуальних заняттях. Викладач займається з кожним студентом індивідуально, тому нам потрібні кабінети”, — повідомив Андрій Мазепа.

Мистецький коледж
Андрій Голодрига. Суспільне Тернопіль.

Як зазначив викладач коледжу Андрій Голодрига, чимало приміщень цієї будівлі ідеально підходять для занять музикою завдяки своєму технічному оснащенню.

“В нас в коледжі функціонує понад 20 колективів і програма в нас міняється дуже часто. Раніше в нас не було можливості це все професійно записувати, зараз ми ці умови маємо”.

Мистецький коледж
Ірина Романюк. Суспільне Тернопіль.

Ірина Романюк, заступниця директора з виховної роботи, повідомила про поточні ремонтні роботи в приміщенні.

“Будівля корпусу, який ми отримали має багато приміщень, які потребують капітального ремонту. Дещо ми робимо своїми силами, дещо вдалося облаштувати, ми сильно тим пишаємося. Починаємо ремонтувати майбутню хорову студію”.

Мистецький коледж
Санвузол. Суспільне Тернопіль.

Коштом мистецького коледжу було проведено ремонт одного санвузла. Зараз тривають ремонтні роботи ще в одному приміщенні такого типу.

“Була велика проблема і з водопостачанням, з санвузлами. Це приміщення було повністю оббите до бетону. Ми здійснили капітальний ремонт санвузлів, зараз ми знаходимося в одному, інший зараз ремонтується. Це кілька сотень тисяч гривень, я на жаль не володію точними цифрами, але тут масштабна робота відбулася”, — говорить Андрій Мазепа.

Викладачі скаржаться, що обіцяна обласною радою допомога з ремонтом будівлі так і не надійшла, тому збирають гроші самостійно.

Мистецький коледж
Сергій Маловічко. Суспільне Тернопіль.

Сергій Маловічко, виконуючий обов’язки директора мистецького коледжу імені Соломії Крушельницької, зазначив, що близько тижня тому стало відомо про наміри депутатів обласної ради відібрати у коледжу приміщення.

“Була інформація з сесії нашої облради, яка торкалася нашого навчального процесу, нашого корпусу. Зокрема йшла мова про передачу в оренду нашого нового корпусу управлінню з питань ветеранської політики Тернопільської обласної військової організації. Депутатом обласної ради Василем Деревляним подана пропозиція, щоб внести в порядок денний питання про передачу в оренду цього корпусу, оскільки він в центрі міста”.

За ініціативою Сергія Маловічка відбулися збори, на яких студенти, їхні батьки та викладачі обмінялися думками щодо необхідності збереження приміщення коледжу. Студенти висловили свої аргументи.

Мистецький коледж
Павло Яворський

“Це приміщення відкрило для нас дуже багато можливостей. Це можливості великої сцени, це можливість побороти страх, бо наш коледж маленьку має сцену, а ця сцена є велика. Минулого року в нас було гарне поєднання хору і оркестру, студентство дуже зарядилося тим. Ми дуже цінуємо цей корпус, бо зал є дуже акустичним і дає можливість показати себе як сольно, так і колективно”, — повідомив голова студентського парламенту Павло Яворський.

Мистецький коледж
Олена Ткачук. Суспільне Тернопіль.

“Ми б просили владу зрозуміти нас, що вони забирають наші можливості. Ми хочемо більш впевнено про це говорити. Не боятися розголошувати цю ситуацію”, — сказала студентка коледжу Олена Ткачук.

Як зазначив Сергій Маловічко, питання стосовно нового корпусу коледжу потребує більш глибокого аналізу перед прийняттям остаточного рішення.

“Вважаю, це поспішне рішення — винесення цього питання на обговорення сесії обласної ради. Вважаю поспішним, невивченим, такого, що потребує детальнішого обговорення і не такого швидкого винесення на голосування. Залучення більш широкої спільноти, залучення ветеранської спільноти. Чого не було зроблено і не було ніякого діалогу з нами”.

Мистецький коледж
Олег Любінський. Суспільне Тернопіль.

Журналісти Суспільного не змогли отримати коментар від депутата Деревляного.. Натомість ситуацію прокоментував голова ради ветеранів Олег Любінський.

“До нас звернулися наші побратими, ветерани, військові з військової профспілки, з громадських організацій. Так, як в нас в Тернопільській обласній раді є 12, чи 13 депутатів, які воювали, чи ще воюють на фронті. Звернулися до нас і ми прийняли дуже позитивно, що потрібно десь збиратися, треба створювати ветеранський простір. Потрібно десь було знайти приміщення. Це приміщення на бульварі Шевченка 17. Ми пішли в це приміщення, нам його відкрили, ми пройшлися по цьому приміщенню, воно має достатньо площі, прекрасний актовий зал. Воно розташоване в центрі і це буде зручно, доступно для ветеранів, близько залізничний вокзал. Якщо це приміщення передадуть ветеранському руху, ми як ветерани його б звичайно довели до ладу”.

Євген Степанов, голова Тернопільської обласної профспілки УБД, повідомив про плани створити єдиний центр підтримки ветеранів, де будуть розташовані кабінети психологів, юристів, фахівців з працевлаштування та інших необхідних спеціалістів.

“Ми звернулися до обласної ради, зрештою всі ветерани, які є учасники бойових дій, звернулися до обласної ради щодо питання розміщення ветеранського простору і створення комунального підприємства “Тернопільський обласний дім ветеранів”. Запропонували зобов’язати це КП передати в оренду музичному закладу зал і приміщення, які необхідні для того, щоб діти навчалися”.

Мистецький коледж
Євген Степанов. Суспільне Тернопіль.

“Ми врахували, що питання знаходження в одному залі ветеранів війни, дітей, які займаються музикою, використання того залу може піти на користь і патріотичного виховання дітей, які є, а також те, що кожний знайшов собі місце, бо там біля 5000 квадратних метрів і багато приміщень, де можуть розміститися і громадські організації, а їх біля 30. Представники кожної військової частини, яка формувалася на території Тернопільської області, щоб кожний ветеран міг прийти, знайти свого побратима, поговорити з психологом, отримати юридичне забезпечення”, — говорить Євген Степанов.

Ідею розмістити в одній будівлі і ветеранський простір, і музичний коледж керівник навчального закладу Сергій Маловічко прокоментував так:

“Ми абсолютно відкриті до діалогу. Ми і були відкриті до діалогу. Якщо говорити, що є проблематика пошуку приміщення для ветеранів, то я бачу це в такому руслі, що це приміщення повинно бути цілісним. Зрозумійте правильно, специфіка нашого закладу полягає в тому, що діти вправляють з 7 ранку і до 10 вечора і в класах, і по коридорах. І вони повинні вправляти дуже багато гри на інструментах”.

Мистецький коледж
Сергій Маловічко з студентами.

“По коридорах в нас сьогодні звучать і бандури, і труди, і ударні інструменти, тобто всі шумові інструменти. Вони сильно збуджують людину. Ми вже ніби привикли, але всі, хто до нас приходять і звертають увагу, бо це важко переносити такі звуки, такі амплітуди звучання. Це некомфортна історія. І мені видається, що сумісне отаке існування з нашими героями, з нашими воїнами — сприяти цьому не буде”, — говорить Сергій Маловічко.

Журналісти звернулися до обласної ради з проханням прокоментувати ситуацію, проте отримали відмову. У пресслужбі повідомили, що питання буде відкладено до наступної сесії обласної ради, дату проведення якої поки не визначено.

Тернопільський мистецький коледж може втратити нове приміщення через передачу в оренду

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Суспільне Тернопіль
Теги: #Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької, #центр ветеранів
Коментарі





Інтерв'ю
«Чотири доби пекла, але ми позиції втримали», – захисник з Тернополя Джагер
14:15, 30 Листопада, 2024

«Чотири доби пекла, але ми позиції втримали», – захисник з Тернополя Джагер

ТОП новини тернопільщини: