enerhetyk-ua Вуличне радіо

Тернополянин втратив понад 234 тис грн ставлячи “лайки” в інтернеті

Опубліковано:
19 Травня, 2025 о 18:12
шахраї
Ілюстративне фото з відкритих джерел.

Понад 234 тисячі гривень втратив житель обласного центру, спокусившись на пропозицію «легкого заробітку» в інтернеті. Правоохоронці вкотре закликають громадян бути уважними та обережними на просторах мережі.

шахраї
Ілюстративне фото з відкритих джерел.

Як розповіли правоохоронці, тернополянин в одному з месенджерів натрапив на оголошення про можливість підзаробити. Для цього потрібно було виконувати прості завдання: ставити вподобайки, переглядати відео та поширювати різний контент у соціальних мережах. Йому запропонували пройти «реєстрацію» на платформі, де, за словами шахраїв, уже працюють тисячі користувачів.



Спочатку все виглядало переконливо: чоловікові нараховували «віртуальний дохід», і для його виведення потрібно було сплачувати певні суми – «комісії», «активаційні платежі», «страховки» тощо. У результаті, бажаючи отримати чесно «зароблене», потерпілий перерахував на рахунки зловмисників понад 234 000 гривень.

Коли ж обіцяний прибуток так і не надійшов, а зв’язок із «менеджером» обірвався, чоловік зрозумів, що став жертвою афери. За цим фактом слідчі поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Працівники поліції наголошують: будь-яка пропозиція «легких грошей» має викликати підозру. Завжди перевіряйте інформацію, не повідомляйте особисті дані незнайомцям і тим більше – не переказуйте кошти, не переконавшись у надійності ресурсу. Пам’ятайте: ваша фінансова безпека – у ваших руках!

Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.

Раніше, ми писали, що на Тернопільщині водії позбавлені прав продовжують сідати за кермо.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Теги: #шахраї, #шахрайство в інтернеті
Коментарі





Статті
Інтерв'ю
Тетяна Федорів
21:38, 5 Вересня, 2025

Історикиня та краєзнавиця Тетяна Федорів розповіла про всесвітньовідому письменницю, яка народилась в Збаражі

Блоги
mtPBS
ТОП новини тернопільщини: