Суди відбирають в українців субсидії. Після перевірок декларацій з’ясовується: деякі примудрилися приховати, що їм належать кілька машин, будинки, квартири. В результаті людям доведеться повернути державі до десяти тисяч гривень.
Жителька Тернополя в 2014 році оформила субсидію. Тільки забула вказати у декларації, що у її чоловіка є Mercedes 2002 і 2006 років (зараз коштує від $ 10 тис. До $ 15 тис. На вторинному ринку. – авт.), А також машини МАЗ і ГАЗ. Зате це не упустили в міському управлінні соцполітики. В результаті суд, згідно з реєстром рішень, постановив: жінка повинна повернути державі 2,5 тис. грн.
Перегляньте також:
- У Козовій автокрадій пішки тікав від поліції залізничною колією
- Військові психологи з ОК “Захід” пройшли курс підвищення кваліфікації в УКУ
Житель Миколаєва не вказав в декларації автомобіль дружини, в результаті повинен повернути 1047 грн виділеної йому субсидії. Ще один житель Миколаєва забув про квартиру, в результаті суд присудив повернути в бюджет 4,2 тис. грн.
А ось лучанка винна державі 33,5 тис. грн. З них субсидія складає 10,7 тис. грн, решта – допомога малозабезпеченим сім’ям.
І все через те, що перевірка знайшла у неї в Волинській області зайвий будинок в 100 кв. м і земельна ділянка, які вона також забула вказати в документах.
Також в Луцьку постраждала ще одна мешканка: у неї в Рівненській області виявили зайвий будинок, який вона не внесла в документи. В результаті вона повинна повернути 3,3 тис. грн. Ще один житель Луцька поплатився за племінника, який проживає з ним: у родича перевірка знайшла зайву квартиру в 29 кв. м. І тепер дядько повинен повернути 6,5 тис. грн державі.
Юристи кажуть, що зараз подібних випадків дуже багато – служби соціального захисту розсилають повідомлення про неправдиву інформацію і перерахунку субсидії. А у адвокатів з’явилася додаткова робота.
«Людям вже приходять такі листи щастя. Причому там вказують, що в разі несплати будуть застосовувати санкції – штраф у 25 тис. грн. Перевіряють також інформацію не тільки за останній рік, а роки за три. Тепер електронні реєстри спростили роботу і доступ до інформації», – сказав «Вістям» адвокат Іван Ліберман.
Глава Мінсоцполітики Павло Розенко каже, що у тих, хто оформив субсидію, вклади в банках поки не перевіряють. Нагадаємо, депутати дозволили Мінфіну вимагати у фінустанов розкриття банківської таємниці на пільговиків. «Для цього потрібно буде прийняти ще ряд рішень в Кабміні», – вказав Розенко.
Адвокат Ростислав Кравець радить в першу чергу сумлінно заповнювати декларацію при оформленні субсидії. «Зрозуміло, що тепер держава буде уважно перевіряти. Те ж саме стосується і банківських вкладів, їх перевірка – справа часу», – вважає Кравець.
Економічний експерт Олександр Охріменко додає, що органи соцзабезпечення можуть також уточнити у банку, чи були у претендента на субсидію покупки на суму понад 50 тис. грн. «У разі обману почнуться проблеми, так що зараз обманювати – собі дорожче», – попереджає Охрименко.