У ЦК Профспілки працівників освіти і науки України заявляють, що ініціативи Міністерства фінансів щодо збільшення норми навчального навантаження, наповнюваності класів, закриття шкіл в сільській місцевості призведуть до звільнення близько 100 тисяч учителів впродовж 2015 – 2016 років, а також скорочення значної кількості вихователів, викладачів та інших працівників освіти.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Про це йдеться у листі Профспілки працівників освіти і науки України до президента Петра Порошенка, у зв’язку із пропозиціями Міністерства фінансів, якими передбачається внесення змін до законів України, указів президента, рішень уряду, а також до Конституції України.
Звертаючись до Порошенка, у профспілці висловили “глибоке обурення намірами звуження прав громадян України на безоплатну освіту, медичне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді”.
“Висловлюємо категоричний протест поповненню армії безробітних, яка становить близько 1,9 мільйона непрацюючих, ще найбільш освіченою, інтелектуальною частиною суспільства, адже реалізація рішень про збільшення норми навчального навантаження вчителів, вихователів, керівників гуртків, наповнюваності класів та груп, закриття шкіл в сільській місцевості, зміни нормативів чисельності науково-педагогічних працівників тощо призведуть до звільнення лише впродовж 2015 – 2016 років близько 100 тисяч учителів, зменшення більш як на третину чисельності керівників гуртків, а також вивільнення значної кількості вихователів, викладачів та інших працівників освіти до кінця 2020 року”, – йдеться у листі профспілки.
Також у освітянській профспілці висловили протест проти зменшення заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників, скасування надбавок за вислугу років, доплат за виконання обов’язкових видів педагогічної роботи, наукові ступені та вчені звання, виплати стипендій аспірантам, докторантам, а також проти непослідовних дій стосовно щойно прийнятого закону “Про вищу освіту”.
“Освітянська спільнота категорично не сприймає антисоціальних перспектив про скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів початкових, інклюзивних та спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів на отримання стипендій та пільговий проїзд”, – наголошують у профспілці.
Також у ЦК Профспілки працівників освіти і науки висловили обурення проти намірів підвищити пенсійний вік до 65 років, збільшити страховий стаж, зокрема для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, знизити розмір пенсій, змінити порядок індексації доходів громадян, скасувати норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звузити права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо.
“Наголошуємо, що владою мають бути вжиті дієві заходи для легалізації тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники Майдану, а не продовжувати наступ на права трудівників, серед яких освітяни, науковці, медики, працівники культури. Вирішення державних проблем за рахунок працівників бюджетної сфери та інших незаможних громадян, неприпустимо”, – повідомляється у листі.
Звертаючись до президента, Профспілка працівників освіти і науки закликала його, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання конституційних прав громадян, не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.
“Висловлюємо готовність спілчан відстоювати свої трудові права та соціально-економічні інтереси шляхом проведення передбачених законодавством масових заходів, аж до застосування крайнього засобу вирішення конфлікту – страйку”, – повідомили у профспілці.