Тернопільські студенти – найкращі знавці історії

Опубліковано:
18 Січня, 2015

Троє магістрантів Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка стали переможцями міжнародного студентського турніру з історії.

 Цей турнір відбувся на базі Київського університету імені Бориса Грінченка у кінці листопада 2014 року. Тернопільська команда стала найкращою серед більш ніж 30-ти команд. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України дипломами I ступеня нагороджено Руслана Куцика, Степана Прийдуна та Ельданіє Адурашитову. Про це повідомили на сайті управління освіти і науки ТОДА.

 

Такий турнір в Україні відбувається уже третій раз. І команда історичного факультету ТНПУ бере у ньому участь вдруге. Перший раз, у 2013-му році тернопільські студенти вибороли у ньому друге місце, а у 2014-му – перше. Останній турнір також отримав статус міжнародного, оскільки у ньому мали взяти участь студенти з інших країн. На жаль, через ситуацію в нашій державі, студенти із Польщі, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю не приїхали на конкурс, натомість вони надіслали відео-вітання учасникам заходу.

 

Особливість цього турніру в тому, що змагання між командами відбуваються у формі дебатів. Таким чином, за словами Степана Прийдуна, учасники мали показати не тільки добрі знання з історії, а й ораторські здібності, вміння аргументовано відстоювати свою думку, вести полеміку.

 

– Важливо було показати, що ми вміємо працювати в команді, обмінюватися думками, просувати ідеї, аналізувати роботу конкурентів, – каже Степан Прийдун. – За правилами турніру ми могли користуватися фондами бібліотеки, інтернет-ресурсами, консультуватися з викладачами. Ми дуже вдячні за цінні поради Ярославу Петровичу Секо, завдяки якому ми відчували і дистанційну підтримку нашого факультету.

 

Ельданіє Адурашитова розповіла, що вони мали можливість підготуватися до конкурсу, адже теми були відомі наперед. Усього їх було 15, і вони стосувалися всесвітньої історії. Організатори турніру зробили акцент на середньовіччі та стародавній історії. Але оскільки іноземні команди не змогли приїхати, то у фіналі конкурсу додали також питання з історії України. Усі завдання мали проблемно-аналітичний характер, вимагали вміння аналізувати, користуватися методологічним апаратом, виокремлювати аналоги подій і робити висновки. Окремі питання були присвячені процесам євроінтеграції, національної еліти, національної ідеї. Ці проблеми актуальні й зараз, тому студенти наводили яскраві паралелі до сучасності.

Тернопільські студенти відзначають, що на турнірі зібралися дуже сильні команди з інших вузів. Так, у фіналі вони змагалися із представники Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Уманці, до речі, поступилися тернополянам тільки одним балом. У результаті ці дві команди зайняли друге місце у турнірі.

 

Тернопільська команда, як переможець, отримала головний приз турніру – статуетку давньогрецької богині перемоги Ніки. Крім того, кожного учасника команди нагородили грамотою та планшетом. А подарункове видання, присвячене видатним місцям України, молоді історики передали науковій бібліотеці університету.

 

Ольга Трач

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #турнір
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: