Святкова імпреза зібрала у залі поціновувачів справжнього музичного мистецтва. Ювіляри приймали вітання від колег, представників влади, громадських організацій, шанувальників.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
Від імені виконувача обов’язків голови Тернопільської обласної державної адміністрації Івана Крисака привітав колектив закладу директор департаменту культури, релігій та національностей облдержадміністрації Григорій Шергей. Григорій Платонович подякував колективам і солістам філармонії за наполегливу працю, бажання творити і вдосконалюватися і побажав нових здобутків і перемог.
За багаторічну творчу діяльність, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури та з нагоди 75-річчя установи Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна філармонія» Григорій Шергей вручив грамоти від виконувача обов’язків голови Тернопільської обласної державної адміністрації Івана Крисака:
БОЙКО Наталії Федорівні– артистці жіночого вокального тріо «Солов’ї Галичини»;
ІВАНОНЬКІВУ Петру Петровичу – артисту хорового колективу (академічного);
ІЗОТОВІЙ Любові Андріївні – народній артистці України, артистці-вокалістці (солістці), провідному майстру сцени;
КАЧУРІ Володимиру Миколайовичу – артисту симфонічного оркестру;
МАЛЕЦЬКІЙ Оксані Миколаївні – артистці-вокалістці (солістці камерного);
МАНДЗІЮ Василю Михайловичу – артисту камерного оркестру;
ПОЛЮЗІ Оксані Євгенівні – артистці балету Академічного ансамблю танцю «Надзбручанка».
Довідково: Тернопільська обласна філармонія заснована в грудні 1939 року. У різні часи тут працювали музиканти, які своїм талантом прославили Тернопільщину в Україні та за її межами. Серед них: народний артист України Іво Бобул; заслужені артисти України: Любов та Віктор Анісімови; Григорій Котко, Олег Марцинківський (керівник вокально-інструментального ансамблю “Медобори”), заслужений працівник культури України Микола Вороняк (керівник хорової капели).
Особливою сторінкою в історії організації є творчість заслуженого артиста України Олександра Данічкіна, який був керівником ансамблю танцю “Надзбручанка” в період з 1964 по 1986 рік. Ще і сьогодні основу репертуару ансамблю складають танці, поставлені цим талановитим балетмейстером.
Творчий склад філармонії нараховує понад 200 чоловік. Це високопрофесійні музиканти, танцюристи, вокалісти, лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. У творчому доробку колективів та окремих виконавців понад 40 концертних програм, однак усі митці постійно працюють над оновленням репертуару.
Колективи та виконавці працюють в містах та селах області, України та за її межами. Філармонія успішно співпрацює з відомими мистецькими колективами інших областей і країн, створює спільні проекти.
Філармонія сьогодні розташована в приміщенні, що є історико-культурною пам’яткою. Тут в 1905р. виступав Іван Франко, з 1915 до 1917 року працював український театр “Тернопільські театральні вечори”, який створили Лесь Курбас та Микола Бенцаль. В 1928 році відбувся великий сольний концерт славетної співачки Соломії Крушельницької, а в 1929 році перед тернополянами виступав Богдан Лепкий.
В приміщенні є концертний зал на 400 місць, малий репетаційний зал, кімнати для занять. Філамонія забезпечена музичними інструментами, сучасною звукопід-силювальною та світловою апаратурою.