Спостерігачі організації з безпеки та співробітництва в Європі приїхали на Тернопільщину для вивчення релігійної ситуації.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Представники спеціальної моніторингової комісії Ельжбета Кустра-Пірвелі та Лешек Коцік побували на Кременеччині.
Чиновники РДА надали їм інформацію щодо процедури реєстрації статуту релігійних громад, зокрема, у селах Лішня, Куликів, Колосова, Башуки та Катеринівка.
Надалі представники ОБСЄ планують виїхати у населені пункти району та особисто зустрітися з релігійними громадами на місцях, – повідомляє прес-служба Кременецької РДА.
Нагадаємо, на Тернопільщині після Революції гідності та початку російської агресії громади сіл відмовляються підпорядковуватися Московському патріархату і переходять до Київського. Бажання парафіян змінити конфесію часто викликає спротив у московських батюшок і супроводжується конфліктами.
Така ситуація, зокрема, у низці сіл Кременецького району, на території якого також розташована Почаївська лавра, яка нині перебуває у розпорядженні московської церкви. Депутати Тернопільської облради неодноразово приймали звернення до керівництва держави щодо повернення святині державі.