Тарас Демкура: «Сьогодні потрібно бути більш толерантними»

Опубліковано:
22 Лютого, 2016 о 16:23

Ви всі насправді дуже дорогі для мене, оскільки ми разом живемо в одному місті, ходимо по одних вулицях, п’ємо каву за сусідніми столиками… Нас багато чого поєднує, а, насамперед, наша батьківщина і її майбутнє. Однією з найголовніших цінностей в цьому світі є людські стосунки, а для мене це найважливіше в житті. Мої батьки вчили мене мати хороші стосунки зі всіма оточуючими. Та сьогодні варто всім задуматися над тим, що відбувається навколо, яку країну ми будуємо, як ставимося один до одного.

 Найбільше за все я прагну, аби наш край був економічно успішним, процвітаючим в усіх галузях. Саме тому я ніколи не намагався виїхати за кордон, а будував свій бізнес тут. Уже 20 років я в партнерстві з компанією «Амвей», з яких 9 років входжу до Ради засновників цієї 12 мільярдної компанії.

 

Декілька років назад прийняв рішення на громадських засадах очолити регіональне представництво Міжнародної торгової палати ICC UKRAINE та стати віце-президентом з регіонального розвитку для того, щоб допомогти нашим підприємцям знайти нових партнерів або вийти на нові ринки, а також створити сприятливі умови для закордонних інвесторів, які захотіли би прийти в Тернопільщину. Це дало б можливість створити заводи, фабрики, нові робочі місця та наповнювати місцеві бюджети. А вже за ці кошти можна зробити кращі дороги, здійснити реформи в медицині, покращити стан освітніх та дошкільних закладів. Тернополяни б мали можливість отримувати вищі зарплати.

 

Як віце-президент ICC UKRAINE на громадських засадах став радником голови Тернопільської ОДА Степана Барни, оскільки Міжнародна торгова палата має представництва в майже 130 країнах світу. Вона діє з 1919 року. Завдяки їй набагато легше вийти на нові ринки. Понад усе я хочу бути корисним своєму місту, області, країні.

 

Саме тому, окрім часу на ведення основного бізнесу, витрачав і витрачаю багато часу і коштів, щоб відвідувати різноманітні міжнародні семінари і конференції та встановлювати тісні контакти з потенційними інвесторами. Щоб завоювати довіру в інвестора в такий нелегкий час, потрібно ой як багато зусиль докласти, щоб переконати бізнесмена вкласти гроші в країну, де йде війна.

 

Останнім часом, дякуючи керівникам місцевих та обласних органів самоврядування, а також завдяки старанням голови Тернопільської ОДА, Тернопільщину відвідали посли Ірану, Австралії, Ізраїлю, Канади, Білорусії, Швеції та інші. Це також сприяє формуванню позитивного іміджу Тернопілля в колі інвесторів.

 

У травні цього року Тернопільською ОДА в партнерстві з Тернопільською міською радою буде організовано міжнародний економічний форум, на який запрошено велику кількість потенційних інвесторів, дипломатів, а також наших місцевих підприємців. Це сприятиме створенню сприятливих умов для комунікації і налагодженню співпраці з потенційними закордонними партнерами.

 

Водночас в нашому місті відбуваються події, які ускладнюють прихід інвесторів. З одного боку, нібито мирний марш перетворюється на акцію з киданням димових шашок і фаєрів під гуртожитком, де проживають іноземні студенти. В результаті представники посольств і правозахисні організації отримують прохання про захист прав. Таким чином Тернопіль, зі слів дипломатів, стає містом небезпечним для проживання іноземців.

 

З іншого боку, після відкриття компанії, яка планує займатися торгівлею та виробництвом, створює робочі місця, прогресивні тернополяни щиро «радіють» тому, що за стільки років хоч хтось з-за кордону захотів тут розвивати бізнес. Не хочу вдаватися в деталі вилитого у великій кількості бруду з боку мас-медіа нашого краю, але ніхто не дає нам право називати людину, яка відкрила офіційну фірму на Тернопільщині, «циганом з Закарпаття», як це було написано в одному з інтернет-видань.

 

Висловлю свою думку, якщо це підприємство виробить і продасть хоча би ящик елітної горілки за кордон, це вже дасть мені право говорити всім потенційним закордонним інвесторам,що в нас створено всі сприятливі умови для інвесторів, бо успішно працює індійська корпорація. Натомість тернополяни змагаються у тому, хто більше злості вихлюпне. Причина цього явища зрозуміла – ми пережили два нелегких роки, зміни раптово не настали, натомість є розчарування у владі, війна триває досі. Це все не дає нам спокою. Проте нам потрібно зламати стереотип, створений нашим «дружнім» сусідом, що з українцями ніхто не хоче мати справи. Ми ж радо своїми висловлюваннями і діями допомагаємо в укріпленні цього стереотипу. Варто таки перестати лити воду на млин «доброзичливців»!

 

Навіть війна і велика кількість жертв не навчила нас згуртовуватися заради спільної цілі – підняти країну з колін! Ми не навчилися правильно вести інформаційну війну як в політичному, так і в економічному руслі!

 

Стільки років, під час яких велика команда однодумців працювала над створенням сприятливого клімату економічної привабливості Тернопільського краю, були змарновані буквально за тиждень. Ми продемонстрували, що упродовж багатотисячної історії України так і навчилися бути цілісною нацією, пишатися всім позитивним, що в нас відбувається! Як завжди, приємно чути від поляків, які з гордістю говорять: «Я єстем поляк!». А ми готові один одного втоптати в багнюку, не задумуючись, що цю інформацію можуть використати наші «дружні» сусіди в своїх цілях або ж вона може відлякати всіх потенційних інвесторів!

 

Як громадянин цієї країни маю право на власну думку і позицію,так-сяк і кожен з вас. Водночас не маю наміру вчити когось, як діяти, але закликаю усіх нарешті самим стати членами правової держави і діяти в рамках закону. Якщо є зауваження щодо порядності чи легітимності підприємця чи підприємства, то варто звернутися до правоохоронних органів і контролювати хід перевірки діяльності. І лише після експертного рішення вживати заходів і щось писати, а не засуджувати без вироку суду. Якщо є порушення зі сторони студентів-нехай займеться правоохоронні органи і накажуть винних і не думаю,що правильно вимагати,щоб всі іноземці покинули Тернопіль.

 

Чи приємно весь цей бруд читати дружині власника індійського підприємства в Україні, яка є родом з нашої області і саме вона переконала чоловіка відкрити тут представництво, бо хоче жити на батьківщині. Багато фактів в інтернет-ЗМІ були просто вигадані. Ніхто не анонсував,що він син мільярдера, ніхто не говорив ,що він прилетів з Індії-він тут певний час живе з дружиною,ніхто не казав,що на відкритті був його приватний лімузин-він дійсно був орендований для відкриття представництва. Ніхто ж не обурюється, якщо українські молодята орендують собі на свято лімузин. Але якщо це робить іноземний підприємець, то відразу багато галасу.

 

Звертаюся до всіх жителів міста і області – будьмо коректними, толерантними один до одного, поважайте і цінуйте один одного. Щодо мас-медіа, то хочеться, аби їх власники не думали лише про рейтинги, а сприяли просвітництву суспільства, формуванню позитивного іміджу Тернопільщини. Які би заходи ми не проводили – чи то Тернопільські дні моди, чи фестивалі ретро-автомобілів, чи різні соціальні проекти – ми завжди старались піднімати престиж нашого міста такими позитивними заходами. Скажу впевнено – будь-який негатив тільки відлякує людей!

 

23 лютого відбудеться перше засідання оргкомітету з організації Міжнародного інвестиційного форуму,який пройде в травні в Тернополі. Я і багато хто інший задумуємося над тим, чи варто цим займатися, витрачати свій дорогоцінний час, якщо є стільки «експертів-критиків», як тільки й чекають, аби знівелювати всі зусилля. Чим далі, тим більше ситуація в соціумі нагадує сюжет казки «Лебідь, рак і щука», коли кожен тягне у свій бік, а віз залишається на місці.

 

Дорогі земляки, тиждень тому я представляв Україну на багатотисячному міжнародному семінарі в Бухаресті, тепер презентую свою країну в Болгарії. Тут відбувається економічний форум. Кілька днів тому зустрічався з головою Спілки українців Болгарії Оленою Кочивою, з якою домовився про співпрацю як в культурній галузі, так і економічній. Пані Олена приїде до Тернополя в травні на економічний форум. З 4 по 18 березня перебуватиму в Аргентині, де маю вже заплановані зустрічі з керівниками української спільноти та керівництвом Українсько-аргентинської торгової палати. Незважаючи на всі негаразди, я і далі буду працювати заради процвітання нашого краю. Цього бажаю кожному, адже лише таким чином можна досягти процвітання. Держава починається з кожного з нас. І лише від кожного з нас залежить її майбутнє!

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: