Священик, що став депутатом від “Батьківщини”, змушений буде піти

Опубліковано:
1 Листопада, 2015 о 14:23

Греко-католицький священик отець Володимир Гринда проходить за результатами виборів у депутати Тернопільської міськради від ВО “Батьківщина”. Утім, він буде змушений або відмовитися від мандата, або вийти поза штат священиків. В архиєпархіяльному управлінні говорять про перший варіант.

Річ у тому, що деякі священики УГКЦ пішли на вибори з власного рішення та, попри обмеження Церкви, не отримали на це дозвіл від єпископів. Тому у Церкві анонсують, що ці отці повинні будуть відкликати свої мандати.



 

– Митрополит Василій благословення на участь на виборах для священиків не давав, а тому вони, навіть якщо і стануть депутатами, повинні будуть відкликати свої мандати, – говорять у прес-службі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. – Буде працювати спеціальна комісія, яка розглядатиме кожну подібну справу балотування й обрання.

 

Адміністратор Патріаршої курії та Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах вказав, що участь священиків УГКЦ у виборчих перегонах суперечить церковному законодавству.

 

– Оскільки ми не делегували отцю Гринді йти у депутати, то як тільки дізналися про це, була відповідна розмова з ним. Священик ще під час періоду передвиборчої агітації, з огляду на обмеження священикам балотуватися на виборах, писав і зареєстрував у виборчій комісії заяву про відкликання своєї кандидатури, – коментують в управлінні архиєпархії. – Одначе це потрібно було зробити до 6 жовтня, а вийшло пізніше. Заява отця про відкликання своєї кандидатури залишається в силі.

 

Таким чином у Церкві кажуть, що священик не буде у міськраді. 

 

Ми зв’язалися з цим священиком, але він сказав, що не може надати коментар.

 

Важливим документом, який регламентує діяльність духовенства під час виборів, є “Інструкція про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних кампаній”.

 

“Отже, Церква рішучо і однозначно закликає своїх священнослужителів стриматися від активних політичних дій чи то в якості лідера, чи в якості агітатора: “Кожен пресвітер не повинен ані приймати провідницькі функції (leadership), ані змагатися на користь певної політичної партії”, – йдеться у документі.

 

Кодекс канонів Східних Церков з цього приводу також висловлює однозначну позицію: “Вони не можуть брати активної участі ні в політичних партіях, ні в керуванні професійними спілками”.

 

Водночас мовиться про існування «конкретних виняткових обставин», у яких припустима така діяльність. Але навіть у таких обставинах священик може діяти в політичній сфері лише за виразного благословення правлячого єпископа, який попередньо має узгодити це рішення з Главою Церкви. Ієрархи, які надають такий дозвіл, повинні бути переконані, що такої діяльності священика вимагає оборона Церкви або загальне добро українського суспільства”.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: