Студентів зі Сходу прийняли в тернопільських вишах

Опубліковано:
29 Листопада, 2014

Студентів зі Сходу прийняли в тернопільських вишах. Зокрема, в медуніверситеті молодь з Донеччини і Луганщини почувається вільно та безпечно. Як влилися студенти у західноукраїнський процес навчання?

 

Перевестися в тернопільський виш після початку антитерористичної операції на Сході – не складно. У медичному університеті нашого міста студентів з Донецької та Луганської областей приймають без проблем. На тимчасову форму навчання у них попросять лише написати заяву і дати паспортні дані, пише Інтб.

 

ОКСАНА БОЯРЧУК, декан медичного факультету ТДМУ ім. І.Горбачевського:

«Перевіряємо в подальшому, чи є цей студент в Єдиній державній базі. Якщо студент є, ми його зараховуємо на тимчасове навчання. Ні залікової книжки, ні будь-яких інших документів не потрібно. Проте вже, звичайно, подальша процедура, коли ми вже будемо зараховувати цих студентів на постійне навчання, це вже вимагає і академічної довідки, і порівняння навчальних планів, і ліквідації академічної заборгованості».

 

Студенти при переведенні труднощів також не відчули. Тернопіль обирали хто за рівнем освіти в університеті, у кого звідси чоловік або інші родичі. Та за пару місяців, кажуть, звикли до нашого міста і навіть помітили різницю між Тернополем і, наприклад, Донецьком.

 

МИКОЛА ДОРОХОВ, студент ТДМУ ім. І.Горбачевського (м. Донецьк) :

«Дівчина з Закарпаття, попали сюди. Важко було… В принципі, нічого такого важкого не було. Просто адаптація, це все, зовсім все різне. Я жив там вдома в себе, тут я тепер живу в гуртожитку».

 

МАРІЯ СЕРГЄЄВА, студентка ТДМУ ім. І.Горбачевського (м. Донецьк) : «У них є якийсь зв’язок з їх культурою, дуже сильно відчутний патріотизм. В Донецьку також це було розвинено, але тут це ще більш виражено. Так всі люди також дуже добрі і добре відносяться».

 

ОЛЕКСАНДР БАБІНСЬКИЙ та МИХАЙЛО ВАСИЛЕНКО, студенти ТДМУ ім. І.Горбачевського (м. Донецьк):

«Це місто суто українське. Тому, в принципі, ця біда, яка зараз настигла нашу країну, вона тут ніяк не може скоїтись. Ми завжди відповідаємо українською, але я думаю, якщо б стояло питання таке, що ми б не могли відповісти українською, відповідали б російською, то була б не проблема». Хоч проблем ні з навчанням, ні з мовою у східних студентів не виникало, за домом все ж сумують. Спілкуючись із близькими, знають, яка ситуація зараз на Донеччині.

 

МАРИНА ЛЮБЧЕНКО, студентка ТДМУ ім. І.Горбачевського (Донецька обл.) : «За друзями, за домом, за групою. Все одно щось залишилось. З моєї групи залишилося тільки 3 чоловіка в Донецьку. Всі інші – в інших містах, так же само слухачами. Там навчання почалося, ходять на пари».

 

ІНЕСА МАЛА, студентка ТДМУ ім. І.Горбачевського (Донецька обл.) :

«Дуже страшно. В будь-який час невідомо, що може статися. І автобуси взриваються просто так з людьми ні в чому не винними, і уже переміщатися по місту складно. Ті, що в Донецьку залишилися, вони вчаться і під вистрілами, все зривається, вікна дрижать, але їх викладачі заспокоюють і вони так вчаться, і лекції проходять. До цього вже всі звикли».

 

Невирішеним на законодавчому рівні поки що залишається питання плати за навчання. Та у виші сподіваються, що цю проблему незабаром вдасться залагодити.

 

ОКСАНА БОЯРЧУК, декан медичного факультету ТДМУ ім. І.Горбачевського :

«Отримання ними стипендій поки що не є врегульоване. І ті, що на тимчасовому навчанні, вони і не отримують стипендії, але й ті студенти, які на контрактній формі навчання, на тимчасовому навчанні, вони також не платять за навчання. А коли вже буде переведення на відповідно вже, навчання повноцінне до нашого університету, тоді вже буде стояти для контрактників питання оплати за навчання».

 

Всього в тернопільському медуніверситеті сьогодні навчається більше ста студентів зі Сходу України. При переведенні, розповідає Оксана Боярчук, всім їм пропонували місце в гуртожитку.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #переселенці, #студент, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: