Степан Барна презентував стратегію розвитку області та прозвітував про 100 днів перебування на посаді

Опубліковано:
9 Липня, 2015

9 липня у Збаразькому замку голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна презентував стратегію розвитку області та прозвітував  про проведену роботу за 100 днів перебування на посаді

 

«Коли я очолив область, переді мною стояло два глобальних завдання – це сформувати і збалансувати команду та збудувати фортифікаційні споруди. Зараз впевнено кажу: ми це зробили і зробили швидко та якісно, – зазначив Степан Барна. – Призначено всіх керівників районів, вони відкриті для запитань щодо своєї роботи.  Ми зробили те, чого не робила ще жодна державна уставнова в Україні – оголосили найбільший відкритий конкурс на заміщення сотні вакантних посад в структурі облжержадміністрації та по районах. Вже після нас вакансії оголосили в Одеській та Донецькій ОДА. Наша область першою в України виконала поставлені Міністерством оборони завдання. Незважаючи на те, що за Тернопільщиною було закріплено об`єкти в першій лінії оборони, а зазвичай там мають будувати інженерні війська, ми якісно та швидко завершили спорудження майже 17 кілометрів фортифікаційних споруд».

 

Очільник області наголосив, що у перший тиждень перебування на посаді була розроблена стратегія роботи ОДА. Пріоритетними напрямками стратегії є:

– вклад в людину;
– вклад в економіку;
– вклад в туризм;
– вклад в село;
– вклад в дітей.

«Протягом 100 днів на посаді нам вдалось реалізувати поставлені у стратегії цілі. Більше того, всі райони нашої області також вже працюють в рамках стратегії та кожен сьогодні пропонує той об’єкт, який вони завершать ще до кінця цього року, – продовжив Степан Барна. – В основі нашої діяльності – ЛЮДИНА – наш громадянин, який повинен відчувати якість життя не зі звітів чи новин, а в своєму гаманці, на прикладі добробуту своєї родини. У січні-травні 2015 року рівень середньої заробітної плати в цілому по області зріс, у порівнянні до січня-травня 2014 року, на 13,6 % і становив 2647 гривень. У травні 2015 року рівень середньої заробітної плати підвищився  у порівнянні до травня 2014 року на 16,8 % і становив 2900 гривень. Незважаючи на те, що у зв’язку з об’єктивними причинами відбувається здорожчення життя, ми робимо все, що, прості громадяни не відчули цього. Державою розроблена нова система надання субсидій. Станом на 1 червня 2015 року на обліку в управліннях соціального захисту населення області перебувало 76977 одержувачів різних видів державних соціальних допомог. За січень – травень поточного року здійснили нарахувань на суму 504,5 млн. гривень».

 

В області відсутня заборгованість по виплаті всіх видів державних допомог. Своєчасно виплатили щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань 45620 особам на загальну суму 16,05 млн. гривень. З травня 2015 року збільшили щомісячну доплату до пенсій ветеранам ОУН-УПА з 150 до 200 гривень (578 чол.), а також допомогу членам сімей загиблих в Афганістані з 150 до 200 гривень (41 чол.). 

 

Окрім того, В області діє 20 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 2 дитячих ,  4 психоневрологічних  будинки-інтернати  та  геріатричний пансіонат надають послуги  53 157 пенсіонерам, інвалідам, дітям-інвалідам, одиноким  та іншим соціально незахищеним громадянам, які спрямовані на підтримання їх життєдіяльності і соціальної активності.

 

Активна робота проводиться щодо підтримки вимушено переміщених осіб. Станом на 03.07.2015 на Тернопільщині проживає 2578 осіб (1510 сімей), які вимушено переміщені зі Сходу України та АР Крим, з них дієздатних чоловіків – 378, жінок – 687, дітей – 657, інвалідів та осіб похилого віку – 856. За призначенням щомісячної адресної допомоги звернулося 1449 сімей.  Їм виплачено допомоги як переселеним особам на загальну суму 8,58 млн. гривень. Діти переселених осіб забезпеченні дошкільним та шкільним вихованням та навчанням.

 

При облдержадміністрації створили раду підтримки учасників антитерористичної операції, до складу якої входять учасники антитерористичної операції, представники волонтерських рухів Тернопільщини, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних управлінь. Відповідні ради створено на районному та міському рівнях.

 

 

«У результаті діяльності ради підтримки учасників АТО прийняли обласну програму підтримки осіб, які брали участь в АТО та членів сімей загиблих під час проведення АТО на 2015-2019 роки, – повідомив Степан Барна. – Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми становить 6330 тис. грн., в тому числі на 2015 рік 2710 тис. грн.  Обласною програмою „Турбота” на 2015 рік передбачені кошти в сумі 2 млн 700 тис гривень для надання одноразової допомоги учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції. На сьогоднішній день виплачено 900 тис. гривень вищезазначеній категорії осіб. 89 особам, у тому числі 11 неповнолітнім дітям, встановлено право на пільги як члену сім’ї загиблого ветерана війни», – зауважив Степан Барна. – В області створено центри з надання кваліфікованої медико-психологічної допомоги із широким комплексом реабілітаційних заходів на базі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні (проліковано 88 осіб – стаціонарно, 4 – амбулаторно), комунальної установи Тернопільської обласної ради „Тернопільський обласний наркологічний диспансер” (проліковано 25 осіб) і Заліщицького госпіталю ветеранів війни та реабілітованих (проліковано 27 осіб). Забезпечено проведення реабілітаційного лікування в комунальних установах Тернопільської обласної ради „Більче–Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації” (проліковано 29 осіб) та „Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації” (проліковано 14 осіб). Ми також сформували базу дітей із сімей учасників АТО, які загинули, для оздоровлення за кордоном. Активно працюємо з посольствами європейських країн у цьому напрямку».

 

 

В області зареєстровано 437 закладів охорони здоров’я системи МОЗ України. Забезпеченість населення лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення за 6 місяці 2015 року склала 84,6 ліжка. Програмою на 2015 рік заплановано скоротити ліжковий фонд на 190 ліжок. Таким чином відмовляються від практики штучного наганяння хворих, щоби заповнювати ліжко-місця і намарне витрачати бюджетні кошти.

 

 

Продовжується робота з покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров`я, модернізації галузі медицини, якості надання медичної допомоги та підвищення кваліфікації спеціалістів.

 

Розвиток економіки – одне з найголовніших завдань влади області.  Степан Барна наголосив, що спеціальною комісією відібрано 42 проекти регіонального розвитку, які включено до узагальненого переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, на загальну вартість майже 102 млн гривень.

«Вони спрямовані на покращення соціальної та комунальної інфраструктури населених пунктів області, а саме: 9 – в галузі освіти, по 3 – в охороні здоров’я та культурі, 2 – у сфері соціального захисту, 15 – у галузі житлово-комунального господарства, 1 – у галузі спорту, 7 проектів з енергозбереження у сфері теплопостачання та 2 проекти з енергозбереження у сфері соціального захисту», – констатував очільник області.

Набула системного характеру робота із залучення міжнародно-технічної допомоги.

«Моніторинговою групою міжнародних програм при департаменті економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва облдержадміністрації опрацьовано та розповсюджено інформаційно-консультативні матеріали по 31 грантовому конкурсу і проекту. Перші успіхи перемог – у Конкурсі Фонду Демократії ООН (UNDEF) “Школа демократичних правил та процедур для ОМС України” від Тернопільської області була відібрана заявка Чортківської районної ради, представники якої взяли участь у навчанні у Львові, де отримали відповідні сертифікати, а також прийняли рішення про ведення онлайн трансляцій засідань сесії; на даний час очікують на надання і встановлення обладнання», – акцентував увагу Степан Барна.

Успішно вирішуються соціально-економічні проблеми у населених пунктах області   у рамках реалізації Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

 

 

Зокрема, 12 червня 2015 року у селі Кошляки Підволочиського району відкрито другий мікропроект, у діючому сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі «Зелена криниця» – придбання обладнання для переробки зерна на крупу. Придбане та встановлене обладнання в рамках даного проекту дозволяє переробляти зерно і виготовляти до 7 видів круп.

 

15 червня 2015 року відкрито ще один мікропроект, який реалізовувався в рамках Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом “Ягідний край” с.Лосятин Кременецького району. У даному сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі – встановлено лінію із виготовлення паливних брикетів.  Втановлення даної лінії дозволить виробляти в день до 150 кг брикетів. А основою для їх виготовлення є місцева сировина – стебла малини (в селі посаджено 40 га малини), солома та деревина.

 

«За цей короткий час ми налагодили тісні міжнародні контакти. Ми зустрічалися з представниками українського бізнес-клубу Чехії, провели форуму-конференцію «Мобільна українська молодь», отримали гарантії від компанії «Вуд Конекшн» про створення впродовж 2-3 місяців близько 70 робочих місць та інвестування в фабрику підлоги та виробів з деревини», – наголосив Степан Барна.

 

На фоні загального спаду експортних поставок товарів з України на 34,6% Тернопільська область демонструє позитивну тенденцію росту експорту і за результатами  зайняла 2 місце серед областей України за темпами росту  (+7,7%).

 

 

Виробникам сільськогосподарської продукції вдалося розширити географію поставок та знайти нові ринки збуту в країнах Північної Африки та Близького Сходу. Так, зросли поставки товарів до Єгипту (у 8 раз до 10141,7 тис.дол. США), Ірану (у 3,7 рази до 2590,9 тис.дол. США), Ізраїлю (у 1,8 рази до 2632,9 тис.дол. США ) та Тунісу (у 319 раз до 1388,5 тис.дол. США).

 

Тернопільщину відвідало 11 почесних та 3 Генеральні Консули, яким представлено інвестиційний потенціал області. За результатами проведених перемовин досягнуто домовленості щодо організації відпочинку за кордоном груп дітей із сімей воїнів АТО (Угорщина – 40 дітей, Сербія – 15 дітей, Польща – 70 дітей, Литва – 20 дітей).
 
 
«Ми не побоялися і почали легалізовувати карєри. Я говорив з самого початку і повторюю зараз – хто хоче працювати легально – я поможу у всьому. Як результат – збільшено видобування гальки, гравію, щебеню, гранул в 2,5 разів, пісків природних на третину, гіпсу і ангідриду наполовину», – зауважив голова обласної державної адміністрації.
В області триває робота щодо подолання безробіття.  Так, станом на 01 червня 2015 року з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування працевлаштовано 237 безробітних. Отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності 170 осіб.

Особливу увагу зосередив на розвитку туризму.

 

«Я не дарма вибрав як місце звіту про роботу за 100 днів Збаразький замок. Наша команда наочно демонструє, що туризм є одним з пріорітетних напрямків. Тому, незважаючи на об’єктивні труднощі, сфера гостинності Тернопільщини не стоїть на місці, а постійно розвивається, – наголосив Степан Барна. –  Реконструкція діючих підприємств готельного господарства, спорудження нових туристично-відпочинкових комплексів здійснюється в основному за рахунок внутрішніх інвесторів, яким ми надаємо всесторонню підтримку, оскільки це робочі місця, податки до місцевих бюджетів».

 

Як зауважив очільник краю,  Кременецький район залишається лідером з розвитку в’їзного туризму серед районів області, адже тут знаходиться п’ята частина усіх закладів розміщення області і туристи мають можливість одержати комплекс необхідних послуг у різному ціновому сегменті.  Послуги із розміщення можна одержати і в 21 закладі сільського зеленого туризму області.

«На території Бережанського району агросадиби входять у кластер «Мальовнича Бережанщина», в Кременецькому районі діє екологічне котеджне містечко «Веселка», загалом садиби запрошують відпочиваючих у 13 районах Тернопільщини, – констатував Степан Барна. – Новинкою на ринку туристичних послуг є Дністер-круїз на кораблі «Юрій», унікальному плаваючому готелі – ресторані, під час якого проводиться подорож по одному із семи чудес України Дністровському каньйоні».

 

З ініціативи народних депутатів України від області розроблено проект обласної програми розвитку автомобільних доріг загального користування в напрямку духовних центрів Тернопільщини (Марійський духовний центр у с. Зарваниця та Свято-Успенська Почаївська лавра) на 2015 – 2017 роки. Відтак, проект подадуть на розгляд обласної ради.

«Одним із видів популяризації нашого краю є туристичний логотип „TERNOPIL’YA”, який з’явився за підсумками проведеного конкурсу у співпраці із Громадською радою при профільному департаменті. Його ми вже використали в презентації, яку готували райони нашої області», – зауважив голова обласної державної адміністрації.

У звітному періоді потенціал туристичної індустрії області було представлено на:
24 – 26 квітня 2015 року Асамблеї туристичного бізнесу та Одеського туристичного фестивалю;

25 квітня – Х Буковинському туристичному ярмарку в Чернівцях;

14-16 травня ІІ Таврійському туристичному конгресі у місті Нова Каховка Херсонської області;

12 травня Міжнародному круглому столі на тему «Перспективи розвитку Тернопільщини – інвестиційний аспект»;

30-31 травня І Всеукраїнському туристичному фестивалі «У гості до українців» на території Ботанічного саду ім.Фоміна у м.Київ;

26-27 червня І східноєвропейському бізнес-форумі у Любліні;

25 – 27 травня 2015 року відбувся прес-тур для журналістів Всеукраїнських друкованих та інтернет видань та телевізійних каналів, у якому брали участь двадцять представників ЗМІ – ваших колег.

Тернопільщина вперше бере участь у Всеукраїнському соціальному проекті «Вишиваний Шлях», метою якого є створення спеціального туристичного маршруту, що пройде через всю країну з Ужгорода до Харкова та об’єднає західні та східні регіони України. Основний маршрут, на Тернопільщині пройде через населені пункти Кременецького та Шумського районів».

«Ми всі добре розуміємо, що наша область є аграрною, –  наголосив Степан Барна. – І це ми повинні зробити нашою сильною стороною. Загалом, в поточному році при складних фінансових умовах забезпечено ріст, в порівняні з попереднім роком, виробництва валової продукції сільського господарства на рівні 1,5 відсотка, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами на 12%».

В поточному враховуючи конюктуру ринку значно збільшено площі посіву  гречки, сої та соняшника. Гречку, посіяно на  площі більшій на третину до минулого року, а сою – на половину. Соняшник в поточному році займає 63 % більше площ до 2014 року. За ІІ квартал виробництво м’яса у всіх категоріях господарств зросло на 1,8 тис. тонн або 10,4%, яєць на 13,7 млн. шт. або 9,5 %.

«Основне завдання, яке я ставлю аграріям та нашому департаменту – забезпечити переробку сільськогосподарської продукції на переробних потужностях області, – зауважив очільник краю.

– Це дасть можливість не тільки створити робочі місця, але і здешивити саму кінцеву продукцію.

За період з початку поточного  року харчовою  і  переробною  галуззю забезпечено  ріст обсягів виробництва в  порівнянні  з відповідним  періодом 2014 року  на  15,9%,  в тому числі за квітень – на  4,7%,  за  травень – на  3,7%. Реалізовано  промислової харчової  продукції на  суму  1 млрд. 463,6 тис. гривень, в тому  числі  за  квітень – на  суму  267 млн. грн., за  травень – на  300,6 млн. грн.

«Середньомісячна заробітна  плата  працівників  галузі  склала 2695 грн., що  на  11,2%  більше, ніж  у відповідний період 2014 року, з початку  року  зросла  на  270  грн.,  з них  за  останні  2 місяці –  більше ніж на 100 грн. Але я не хочу, щоб ми тішили себе такими цифрами. Я хочу, що не середня, а мінімальна заробітна плата у галузі була не меншою, як 2,5 тис.грн. І я впевнений, що ми досягнемо цього. Крім того, я просто вимагаю від агрохолдингів допомагати громадам та здійснювати соціальний захист людей, в яких вони орендують паї. І ми в цьому питання знайшли повне взаєморозуміння», – констатував Степани Барна.

В другому кварталі поточного року відновлено роботу 2-х непрацюючих  спиртових  заводів області – Борщівського  МПД ДП «Укрспирт», яке  простоювало з початку поточного  року і  ДП «Зарубинський спиртовий  завод» Збаразького  району, яке не  здійснювало виробничої  діяльності майже 5 років. За рахунок  залучення  інвесторів на Зарубинському  СЗ   у реконструкцію  виробництва інвестовано понад 60 млн.  гривень,  розпочато  виробництво  з кукурудзи біоетанолу, вирощеної місцевими  сільгоспвиробниками. На  підприємстві створено 108 нових  робочих місць,  потужність доведено  до  6000 дал спирту на добу.

«Ми ставимо питання перед Кабінетом Міністів повернути статуси юридичних осіб всім спиртовим заводам, – наголосив Степан Барна. –  Зі свого боку ми працюємо над тим, щоб ці підприємства очолили люди, які є професіоналами свої справи. Ми повертаємо на посади тих директорів, які вже довели, що вміють керувати спиртзаводами. І головне завдання для них – пошук додаткових ринків збуту, в т.ч. за кордоном.Ми хочемо, щоби наша область стала годувальницею України».

Займаючи 2,3% території України, Тернопільщина забезпечує себе практично всіма видами продуктів харчування і має можливість поставляти за межі області та на експорт значну частину продукції.Вже зараз третину від потреб м’яса великої рогатої худоби постачає наша область на ринок України. 13 відсотків становить цукор, інші продукти до 5 відсотків.

«Мудрі люди кажуть: не вкладайте мільярди у війська та зброю. Вкладіть тисячі в виховання дітей і тоді не буде ні воєн, ні конфліктів. Тому дитина є черговим нашим пріоритетом», – зазначив голова обласної державної адміністрації.

Протягом останніх 100 днів ми зробили:

– Започатковано проведення щомісячних військово-польових зборів для лідерів молодіжних громадських організацій та органів студентського самоврядування на гвинтівковому артилерійському полігоні (с. Біла Тернопільського району). У перших двох зборах взяли участь 150 молодих людей з усіх районів області, які опанували навички поводження зі стрілецькою зброєю та виконували стрільби бойовими набоями.

 

– Проведено ІІ обласний молодіжний форум з метою розробки пропозицій до проекту обласної програми «Молодь Тернопільщини» на 2016-2020 роки». У форумі взяли участь 100 молодих людей з усіх районів області, з числа активістів учнівського та студентського самоврядування, лідерів молодіжних громадських організацій та ініціативних груп.

– Проведено регіональний етап Всеукраїнського мультифестивалю «Студентська республіка», участь у якому взяло 300 студентів вищих навчальних закладів області.

– З нагоди відзначення Дня Матері у Марійському духовному центрі с.Зарваниця організовано зустріч  з жінками, сини яких героїчно загинули у зоні проведення АТО.

– Наша область вшосте розпочала дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»).

«На території області проживають 1129 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 1026 дітей (або 91% при загальнодержавному показникові 85%) виховуються в сімейних формах виховання, – наголосив очільник краю. –  За аналогічний період 2014 року цей показник по області складав 86% (показник кількості дітей охоплених сімейними формами виховання зріс на 5%). Загалом в області функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) і 133 прийомні сім’ї (ПС)».

Здоровий спосіб життя – запорука сильної країни, акцентував увагу голова ОДА.

Профільним департаментом організовано та проведено 15 фізкультурно-спортивних масових заходів (спортивні ігри учнівської молоді Тернопільщини, фестивалі ,,Нащадки козацької слави”, ,,Козацький гарт”, ,,Ігри чемпіонів”, для дітей – ,,Повір у себе”, ,,Ти зможеш, якщо я зміг” тощо.), 9 чемпіонатів області з олімпійських та 4 чемпіонати області з неолімпійських видів спорту. Забезпечено участь збірних команд області у 70 Всеукраїнських та 3 Міжнародних змаганнях.

«Зараз ми працюємо над тим, щоби зробити Тернопільщину базовою областю для окремих спортивних дисциплін. Ми хочемо, щоб активніше використовувався потернціал Кременецького району (санна траса, лижні трапліни, можливості парапланеризму), а також тернопільський став та можливості каналу, який ми відновили. Окрему увагу хочемо приділити зимовим видам спорту, зокрема біатлону, адже маємо під боком олімпійську базу з біатлону, де маємо збудувати нову трасу», – наголосив Степан Барна.

Він наголосив що «хотів би, щоб кожен пройнявся тим, що всі ми є членами єдиної великої команди, яку уповноважили зробити життя простого українця кращим».

 

«Хочу завершити хочу тим, чим і починав – в основі всіх моїх кроків завжди залишатиметься орієнтація на ЛЮДИНУ, – підсумував Степан Барна. – Нехай у всьому нам допомагає Бог!».

 

Презентації, доступні для завантаження:

St1.ppt

St2 .ppt

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і набаліле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і набаліле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: