Скандал на Тернопіллі: поляки самовільно спорудили військовий меморіал у Зборові

Опубліковано:
15 Жовтня, 2016

У місті Зборів на Тернопільщини завершено будівельні роботи з відновлення польського військового меморіалу на місцевому кладовищі. Героїка зателефонувала до відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій (скорочено ДМВК) Святослава Шеремети з проханням прояснити ситуацію.

 Ще у 2015 р. польська фундація “Мости” розпочала земляні роботи на цвинтарі. Поляки прагнули впорядкувати свої військові поховання періоду Першої світової війни та поховання бійців Війська Польського 1920 р. Секретар комісії у письмовій формі надав роз’яснення: дозвіл на розкопки є, але відповідно до українського законодавства для проведення будівельно-упоряджувальних робіт потрібен дозвіл ДМВК.

 

Польська сторона почала ремонтн військової каплиці на цвинтарі, однак дозволу на ці роботи від української держави так і не одержала. Не одержала, бо за дозволами не зверталась. Далі гірше: попри письмові перестороги від ДМВК припинити незаконне будівництво, поляки швидко завершили будівельно-реставраційні роботи, а саму каплицю прикрасили оновленим написом “Poległym za Ojczyznę”.

 

Прикрим є і той факт, що незаконне будівництво, попри вимоги ДМВК, не зупинив ані зборівський міський голова Руслан Максимів, ані голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

 

Сподіваємось, що зборівський випадок буде належно оцінений як компетентними органами, так і українськими ЗМІ. Не можна перетворювати Україну на прохідний двір, де кожен перехожий будує що хоче без дозволу господаря.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: