Що перейменують на Тернопільщині в рамках декомунізації (Карта)

Опубліковано:
16 Липня, 2015 о 07:43

Радянську сільраду і село Жовтневе повинні перейменувати у Тернопільщині до 9 жовтня. Такими є вимоги закону про декомунізацію.

Окрім того, у нашій області до вказаної дати мають перейменувати вулиці на зразок Радянської у селі Жолоби Кременецького району, Леніна у Лопушному Лановецького району тощо.



 

У селах про зміни знають і вже їх обговорюють. Приміром, у Жовтневому, яке до Другої світової було Чернелевом-Мазовецьким, а деякий час після війни – Жуковим.

 

– До нас з приводу перейменування ще не зверталися, але люди у громаді перейменовувати не хочуть, – констатує сільський голова Чернелево-Руської сільради Михайло Дручок. – Якщо перейменовувати, то для людей головне, щоб з ними погодили нову назву. Так, можна назвати Соборним, адже у селі багато переселенців (з теперішньої території Польщі – авт.): із 17-18 сіл зібрали.

 

У Радянській сільраді на Кременеччині – інша проблема. Там місцеві про зміну села подбали давно, а от перейменувати цілу сільраду – не у їхніх повноваженнях.

 

– Ми ще у 1992 році провели місцевий референдум і перйменували село на Великі Млинівці, – каже бухгалтер Радянської сільради Богдан Чупляк. – Перейменовувати раду мають депутати вищого рівня.

 

Із вулицями, що несуть символіку тоталітарних часів, простіше. Адже їх, за бажання, можуть перейменувати на місцях. Якщо цього не станеться, то, за Законом України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки” від 9 квітня 2015 року, це має зробити голова обладміністрації.

 

“Голова обласної державної адміністрації (або особа, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) зобов’язаний прийняти таке розпорядження у тримісячний строк, який обчислюється з моменту закінчення строку”, – читаємо у статті 7 закону.

 

Аналогічно повинні вчинити з пам’ятниками і пам’ятними знаками: “особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті ”.

 

Що на Тернопільщині потрібно перейменувати в рамках декомунізації (за інф. ресурсів Google)

 

 

У випадку, якщо ви знаєте ще радянські вулиці, пам’ятники  тощо, просимо повідомляти прро них у коментарях до цієї статті і ми додамо їх на карту.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: