Що не поділили Кайда і Надал?

Опубліковано:
15 Листопада, 2014

На електронну скриньку надійшов лист наступного змісту.
Кайда від першого дня перебування Надала на посаді міського голови був реальним сірим кардиналом, на якому були зав’язані всі фінансово-земельні питання. Він особисто втручався в питання приватизації комунальної власності, виділення земельних ділянок для будівництва. Всі питання продовження договорів оренди пересіювались через його сито.

 

Кайда був не лише правою рукою Тягнибока по партійному будівництву. Він був відповідальним за наповнення чорної каси партії за рахунок питань, які вирішувались міською радою Тернополя. Навіть найдрібніше питання, яке могло принести копійку в партійну касу, було на його особистому контролі.

 

Для зручності тіньового управління міською радою Кайда пробив по партійній лінії спеціальне таємне рішення, згідно якого фракція Свободи в ТМР була на пряму підпорядкована політвиконкому партії, оминаючи міське і обласне керівництво. Кайда отримав спеціальну посаду уповноваженого від політвиконкому. Міські депутати називали цю посаду простіше — смотрящий від Тягнибока.

 

Не всім міським депутатам ця ситуація подобалась, доходило до серйозних конфліктів. Тоді Олексій Петрович особисто скликав засідання фракції і привселюдно чехвостив тих, хто ставить під сумніви рішення, спущені політвиконкомом до виконання. Бувало, що Олексій Петрович привселюдно ставив на місце міського голову, який, мовляв, не до кінця розуміє хто його поставив керувати містом. Може хтось не в курсі, але націоналісти не мають права обговорювати рішення вищих органів, лише виконують, або йдуть геть.

 

Часом ситуація доходила до серйозних конфліктів. Зокрема, окремі питання, які намагались самостійно проштовхнути міські депутати без відома Кайди, показово знімались з порядку денного сесії. Не раз виховну годину міським депутатам робив партійний суддя Янків і заступник Тягнибока Кошулинський. які спеціально для цього приїзджали з Києва. Та і сам Тягнибок регулярно прибував до Тернополя, щоб загнати в стойло тернопільських свободівців. Надала на килим до Тягнибока викликали до Києва щомісяця.

 

Поза сумнівами, Надала давно дістала ситуація, коли за його спиною містом підкеровує Кайда. Вибудувана Кайдою схема передбачала, що будівельні фірми погоджують питання освоєння нових ділянок з ним, а вже потім йдуть до Надала.

 

Надал кілька разів пробував зробити бунт в фракції, але Кайда стабільно контролював не менше 2/3 свободівських депутатів, тому швидко показував хто в домі господар.

 

Вибори 26 жовтня стали звільненням Надала від кайдівських кайданів. Втративши депутатство, Кайда втратив вагу і вплив на прийняття рішень в міській раді. Він вже не голова обласної ради, не нардеп, його вплив чисто умовний. Дуже умовний, адже Свобода втратила основу свого електорального впливу — отже втратить і тіньові схеми фінансування через колись підконтрольну їй міську раду.

 

Можна висловити гіпотезу, що скоро фракція Свободи в міській раді Тернополя посипеться, депутати, які хочуть буди обраними знову, почнуть шукати більш популярний партійний дах. Можна припустити, що Надал повністю перебере під свій вплив питання комунального майна, бюджету і контроль за земельними ділянками та ближчим часом показово зарубає кілька рішень, які протягував Кайда ще кілька місяців тому. Можна припустити, що оголошене на наступний день після виборів Надалом скорочення чисельності міської ради торкнеться виключно людей Кайди. Помста — солодка.

 

Також, не виключено, що Надал забезпечив собі запасний партійний парашут, і партія президента Порошенка йому тепер значно миліша за Свободу. Кажуть, що останніми днями Надал часто їздить до Києва, начебто щоб вирішувати питання лімітів на газ, насправді ж питання газу вирішені давно, а під прикриттям такої справи він займається облаштуванням своєї партійної підтримки з Гройсманом — правою рукою президента в Кабміні.

Припущення можуть бути і інші. Але вже сьогодні можна констатувати факти. Одразу на другий день після виборів Надал виводить з виконкому Бицюру і його місце займає Смик. Кайда був категорично проти цього. На другий день після виборів Надал виносить на сесію кілька десятків додаткових земельних питань, які загальмував перед тим політвиконком партії з подачі Кайди, очікуючи від підприємців внесків на вибори.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #кайда, #Надал, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: