Сьомої хвилі мобілізації не буде, якщо знайдеться достатньо охочих служити у війську за контрактом

Опубліковано:
19 Січня, 2016

Сьомої хвилі мобілізації не буде, якщо знайдеться достатньо охочих служити у війську за контрактом. Так кажуть у Тернопільському обласному військкоматі. Наближається демобілізація призваних під час четвертої черги мобілізації і цих людей потрібно замінити. Якщо охочих стати професійним військовим буде менше від потреби, то ймовірно Генштабу доведеться клопотати у Президента про проведення сьомої черги часткової мобілізації. Тим часом у військкоматі звертають увагу потенційних контрактників – військовослужбовцям відчутно підвищили зарплатню. При цьому людина, підписуючи контракт, може обирати, де і ким служити.

 

– За необхідністю і в разі подання клопотання Генерального штабу Збройних сил України, можливо, проводитиметься чергова черга часткової мобілізації. Але на сьогоднішній день є дуже потужна альтернатива непроведенню чергової черги мобілізації – це відбір на військову службу за контрактом. Тому що мобілізація – це дещо примусовий захід, м’яко-кажучи, а реально – це примусовий захід фактично виконувати свій обов’язок конституційний по захисту держави. Тобто люди є вмотивовані, є добровольці, але як показує досвід, їх чомусь все менше і менше стає, – розповідає військовий комісар Тернопільської області Володимир Катинський.

 

Пропонують іти до війська добровільно й заключивши контракт мати усі відповідні військові пільги, стабільну роботу і зарплатню, яка із січня у військовослужбовців зросла. Якщо раніше контрактник отримував від 2,5 тисяч гривень, то тепер мінімальний місячний заробіток у військовослужбовця – не менше 7 тисяч гривень і більше – в залежності від посади, звання й у подальшому – вислуги років. Крім того передбачені інші пільги та виплати.

 

– В разі відсутності житла в пункті постійної дислокації отримують компенсацію за піднайом житла. Ця компенсація, в залежності від членів сім’ї військовослужбовців, коливається від 1,5 тисяч до 2,5 тисяч гривень. Якщо військовослужбовець попадає в зону антитерористичної операції, то якщо він знаходиться в першій лінії оборони, він буде получати додатково 5 тисяч гривень, якщо знаходиться в другій, третій лініях оборони, до 50% 5 тисяч гривень. Крім того залишаються всі повністю виплати, які були для підрозділів за виконання бойового завдання, і так само за збиті, підбиті об’єкти, – каже військовий комісар Тернопільської області Володимир Катинський.

 

 

Військовослужбовців за контрактом, зокрема на території Тернопільської області, нині потребують віськові частини у Бережанах, Чорткові, біля півтори тисячі вакантних посад у артилеріській бригаді що у Тернополі. Потрібні на контракту службу люди різних спеціальностей.

 

-Діапазон як військових, так і не зовсім військових спеціальностей, я маю на увазі – є і слюсарі, і ремонтники, і навіть начальник лазні, тобто це військові спеціальності. Але туда можуть відповідно піти люди зразу, які не обов’язково мають проходити супер-військову підготовку. В тому числі є і навідники, і командири гармат, і номера обслуг і так далі, – каже Володимир Катинський.

 

– Будем називати речі своїми іменами – це працевлаштування. Роботодавцями в цьому випадку виступають військові комісаріати. Людина, яка бажає заключити контракт чи бо-дай ознайомитися з переліком вакантних посад, повинна звернутися до районного або міського комісаріату за місцем проживання у відділ комплектування. У відділі комплектування є перелік вакантних посад і вам запропонують з вказанням заробітньої плати, з обов’язками, які людина повинна виконувати будучи на цій посаді, і які кошти буде отримувати за виконання своїх завдань, – додає начальник відділу комплектування та призову Тернопільського обласного військкомату Олег Денисюк.

 

Далі людина вправі добровільно вирішити – підписувати їй контракт чи ні. Водночас від того, чи знайдеться достатньо охочих стати віськовослужбовцями за контрактом, залежатиме чи проводитимуть в Україні сьому чергу мобілізації. Все йде до того, що вона необхідна, оскільки наближається демобілізація призваних у четвертій хвилі.

 

– Якщо буде проводитись, вона буде проводитись в менших обсягах, ніж була четверта черга мобілізації, тому що певна кількість військовослужбовців вже залишається на військову службу за контрактом. Це ті бойові хлопці, які пройшли горнило війни, які мають певну підготовку, і які є базисом для подальшої підготовки молодих людей, не за віком молодих, а молодих людей, ті які будуть в подальшому пов’язувати службу в разі проведення мобілізації. В разі якщо суспільство, в тому числі і на Тернопільщині, зрозуміє, що поєднання військової служби і поєднання своєї професійної підготовки, тобто призив на військову службу за контраком – це їх покилик, то держава готова платити цим людям, – говорить Володимир Катинський.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: