Святої Трійці це одне з найбільш шанованих свят серед православних християн.
З давніх часів українці на Трійцю прикрашали свої оселі гілками дерев і запашними луговими травами, оскільки зелень і квіти символізують відродження всього живого на землі. З цим днем пов’язано багато народних звичаїв і обрядів.

 



troiza

 

Історія свята
Трійцю, або П’ятидесятницю, прийнято відзначати на п’ятдесятий день після Великодня. Саме в цей день, коли апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі, відбулося зішестя на них Святого Духа у вигляді вогненних язиків полум’я. Після чого всі вони сповнилися благодаті Духа Святого і отримали можливість говорити і проповідувати різними мовами Христове вчення всім народам. Значення Дня Святої Трійці полягає в тому, що людям було показано велике таїнство – єдність Бога проявляється в трьох особах: Отець, Син і Дух Святий.

 

d9215a931b_134002

 

В цей день також шанувалися плоди першого врожаю – будинки і храми прикрашалися гілками дерев і квітами.  В пам’ять про зішестя Святого Духа апостолами було встановлено свято, для вшанування Святої Трійці, воно завжди припадає на неділю. У понеділок же прославляють Святого Духа, тому його називають Духів День. Субота, що передує святу Трійці, називається Батьківського – в цей день поминають померлих близьких, моляться про спасіння їхніх душ.

 

Традиції святкування Трійці
День Святої Трійці вважається найбільш веселим і радісним святом, в Україні його ще називають Зеленими святами. Дні перед Трійцею іменуються Клечальним або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами. Святкування Трійці супроводжується різними обрядами і прикметами, багато з яких збереглися ще з дохристиянських часів.

 

Що потрібно знати, щоб правильно зустріти свято Трійці? Перед святом необхідно ретельно прибрати своє житло, по можливості завершити всі справи.

 

– Прикрасити будинок гілками берези, дуба, клена чи липи (не використовувати гілки осики або верби), а також ароматними травами – лепехою, м’ятою, мелісою, чебрецем, волошками та ін.

– На Трійцю заборона на будь-яку працю, чи то в полі, чи в будинку.

– Відвідати в день Трійці святкову церковну службу, принісши із собою зелений букет з трав і квітів.

– Приготувати святковий стіл, пригощати рідних та близьких. Не сумувати, не ображатися ні на кого і не думати про погане.

– Цей час по можливості краще провести на природі, взяти участь у народних гуляннях та розвагах.

 

117471

Не варто забувати про прикмети та повір’я на троїцькі свята.

– Вважалося, що в четвер перед Трійцею русалки виходили з води.

– Купатися в цей період не бажано, можна потрапити в сітку русалок.

– Хорошою прикметою було сватання на Трійцю, тоді життя у подружжя буде щасливе і довге.

– При освяченні в церкві букетів на них треба пролити кілька сльозинок, вважається, що ці трави допомагають при недугах і служать оберегом для дому.

– Трійця завжди вважалася дівочим святом. В цей день ворожили на судженого, дівчата потайки ходили в ліс і кидали сплетені вінки русалкам, щоб вони послали їм багатих женихів. Ворожіння супроводжувалися піснями та хороводами.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: