Як повідомили у поліції, 34-річний мешканець Тернопільщини хотів заробити в інтернеті, але став жертвою шахраїв, повіривши у привабливу пропозицію, на яку наткнувся в одному з месенджерів.

Автори оголошення обіцяли «реальні гроші за кількахвилинну роботу». «Менеджер» пояснив постраждалому, що робота проста – потрібно заходити на певні сайти і бронювати готелі. Заявник погодився і навіть отримав кілька невеликих виплат за перші «завдання».
Перегляньте також:
- Тернополяни втратили понад 200000 грн, намагаючись заробити в інтернеті
- Шахраї під приводом «допомоги від ООН» обікрали мешканця Тернопільщини
Упевнившись в своїх силах, аферисти вирішили підвищити ставки. Чоловіку запропонували «заробіток з відсотками», який полягав у тому, що чоловік мусив перераховувати свої ж гроші на різні реквізити, начебто для «створення акаунтів», «активації послуг» чи «виконання спеціальних бронювань». Загалом, він встиг перерахувати 22 000 гривень. Потерпілий вірив, що отримає назад ще більше грошей, але цього так ніколи й не сталося – «менеджер» зник, як і профілі з мережі.
За цим фактом слідчі поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення особи, причетної до злочину.
Працівники поліції нагадують:
- Жодний реальний роботодавець не вимагає попередньої оплати за виконання завдань.
- Пропозиції «легких грошей» часто є наживкою шахраїв.
- Ніколи не перераховуйте власні кошти незнайомцям чи «роботодавцям».
Будьте обачними в інтернеті та не дайте себе ошукати!
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.
Раніше, ми писали, що мешканка Тернопільщини втратила понад 96 000 грн через псевдобанкіра