Прокуратура займеться керівництвом ТНЕУ

Опубліковано:
14 Травня, 2015 о 07:55
 

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Берегуляк Федір Григорович оголосив ухвалу зобов’язати прокуратуру порушити кримінальне провадження стосовно службових осіб ТНЕУ. Зокрема, щодо Крисоватого А.І., Банаха С.В. та Адаміва О.П., в діях яких вбачаються ознаки корупції. Так, дані особи брали участь у підробці доказів у кримінальному провадженні під виглядом надання «роз’яснень з питань, що потребують спеціальних знань». Підставою для такого рішення суду стала заява Сороколіта В.І. та Сороколіт ЛМ. про вчинення групою службових осіб Тернопільського національного економічного університету корупційного правопорушення із ознаками злочину.
 
12 травня суддя Берегуляк Федір Григорович зачитав:
 
«В обґрунтуванні своєї скарги скаржники зазначили що 21 квітня 2015 року вони подали слідчому прокуратури заяву про кримінальне правопорушення, вчинене службовими особами ТНЕУ. 22 квітня 2015 року слідчим надано відповідь, в якій зазначено, що в заяві не містяться ознаки злочину, в зв’язку з чим відомості викладені  заяві не підлягають внесенню в ЄРДР. Скаржники вважають, що при розгляді заяви слідчий не врахував викладені ними підстави, які беззаперечно вказують на наявність в діях службових осіб ТНЕУ ознак злочину, недопитано їх як потерпілих, та не взято до уваги, що внаслідок протиправних дій службових осіб ТНЕУ їм заподіяно істотної шкоди у вигляді моральних збитків, які вони оцінюють у 250 000 грн. В судовому засіданні скаржники Сороколіт В.І, Сороколіт Л.М в свою чергу свою скаргу підтримали та просять її задовольнити.
 
Слідчий суддя дійшов до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав:
– слідчий прокурор не пізніше 24 годин після подання заяви-повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, опісля самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості  до ЄРДР та розпочати розслідування.
 
– в досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення, дія слідчого прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення в ЄРДР після отримання заяви.
– також не здійснено інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений законом та кодексом строк».
 
Враховуючи вищенаведене, суд зобов’язав прокуратуру порушити кримінальне провадження стосовно службових осіб ТНЕУ.
 
«Зобов’язати службову особу прокуратури тернопільської області відповідальну за внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 214 КПК України, внести до ЄРДР відомості за заявою Сороколаті В.І., Сороколіт Л.М. від 21 квітня 2015 р. про вчинення кримінального правопорушення службовими особами ТНЕУ. Ухвала оскарженню не підлягає», – зачитав в залі суду суддя.Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: