Поліцейське ноу-хау Тернопільщини впроваджуватимуть по всій Україні

Опубліковано:
6 Травня, 2016 о 14:53

Спочатку, коли в період реформування міліції через скорочення кадрів бракувало правоохоронців, виникла ідея зі створення груп швидкого реагування для оперативного виїзду на події.

 



Згодом вона переросла у створення поліцейських станцій. Це своєрідні райвідділи у великих містечках та селах, в яких працює 8-10 поліцейських. Вони забезпечують патрулювання, виїзди на виклики в прилеглі населені пункти, профілактику наркоманії, працюють над недопущенням незаконної торгівлі підакцизними товарами.

 

На станціях немає слідчих, експертів, вузькопрофільних фахівців на кшталт кінологів чи вибухотехніків. У всьому решта поліцейські станції фактично виконують функції райвідділу поліції, але безпосередньо на місці.

 

«Постійна присутність поліцейських забезпечує значно більший ефект, ніж приїзд дільничного з певною періодичністю. Окрім цього, ставку робимо на місцевих. Поліцейському вже не доводиться годину добиратися на роботу, а потім годину – додому, що теж впиває на ефективність їх праці. Раніше ми бачили, що на виклики у віддалені від райцентру селища міліція їхала не так швидко, як нам хотілося. Із запровадженням поліцейських станцій це питання зняте», – каже в. о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол.

 

Він зізнається, що втілював свою ідею на власний ризик. Про задум спочатку не інформував керівництво, водночас діяв, не виходячи за рамки наданих йому повноважень. Коли ж стало очевидним, що перша поліцейська станція себе виправдала, під час приїзду до Тернополя на урочисту присягу патрульної поліції голови Національної поліції Хатії Деканоідзе, Богомол розповів їй про експеримент.

 

Завдяки станціям – ефективніша захищеність

Вже через місяць Деканоідзе прибула на відкриття поліцейської станції у Почаєві, при цьому вручила трьом станціям нові автомобілі Renault Duster.

 

«Ми бачимо успішний приклад співпраці поліції та місцевої територіальної громади. Я сподіваюся, що незабаром такі ж станції з’являться у кожному містечку нашої держави, бо люди повинні почувати себе у безпеці та захищеними», – зазначила тоді Деканоідзе.

 

Поліцейські станції наразі створюють в об’єднаних територіальних громадах. Саме громада надає відремонтоване приміщення для станції, меблі, оргтехніку, пальне. Поліція ж свого боку забезпечує правоохоронців, спецзасоби, зброю, автомобіль.

 

2

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
У 1918 році Тернопіль став столицею ЗУНР
21:15, 22 Січня, 2025

У 1918 році Тернопіль став столицею ЗУНР

ТОП новини тернопільщини: