Підпали автомобілів військовослужбовців ЗСУ стали новою тактикою російських спецслужб у гібридній війні проти України. Ця злочинна схема не лише завдає матеріальної шкоди, але й становить серйозну загрозу для виконавців, які потрапляють у пастку шантажу та кримінальної відповідальності. Начальник поліції Києва Дмитро Шумейко розкриває деталі цієї небезпечної гри та заходи протидії їй.
Обіцянки легких грошей та гірка реальність
Жоден із тих, хто підпалював автомобілі військовослужбовців ЗСУ, не отримав усіх грошей, які обіцяли російські замовники. Про це розповів начальник поліції Києва Дмитро Шумейко в ефірі телемарафону. Він запевнив, що ситуація в цьому напрямку перебуває під контролем. Такі випадки трапляються, але немає великого зростання їх кількості. За його словами, вони ефективно протидіють цьому, залучаючи всі можливі ресурси поліції та СБУ.
Перегляньте також:
- Реабілітація військових за допомогою собак: як кінологи допомагають захисникам України
- Генерал Сирський визначив нові задачі для підрозділів БпАК
Шумейко повідомив, що злочини підпалів авто військових скоюють різні групи, і лише у двох випадках паліями були жінки. Мотив усіх зловмисників – легкі гроші, які їм обіцяють через соцмережі від 600 до кількох тисяч доларів.
Шантаж як інструмент контролю
“Потім ворог починає шантажувати тих, хто погодився, тим, що передасть дані про них правоохоронним органам України… І варто говорити кожному: у цій категорії злочинів інших запобіжних заходів, окрім тримання під вартою, не обирається. Кожен, хто його вчинив, має розуміти, що до нього буде застосовано тільки цей запобіжний захід”, – наголосив він.
Начальник поліції підкреслив, що росіяни залучають до злочинів українську молодь. Він закликав батьків і освітян говорити з дітьми, пояснюючи їм, що ворог безпринципний і використовує їх у злочинній діяльності. Чим більше про це говорити, тим менше дітей потраплятиме під вплив.