Парк у парку, – "ноухау" Сергія Надала. Прикриття, щоб продовжувати нищити сквери і парки

Опубліковано:
14 Серпня, 2015

Хочу прокоментувати ситуацію громаді міста що до створення парку «Здоров’я», який п. Надал розкручує як величезне екологічне досягнення.

Давайте прояснимо ситуацію: що таке створення парку? Створення парку це коли на вільній, не засадженій ділянці землі, відповідно до проекту засаджуються дерева, кущі, створюються клумби.А що відбувається насправді? Оскільки міська рада не націлена на вирішення реальних проблем міста, то вона намагається іти шляхом впровадження «проектів» для завоювання голосів нашого електорату до виборів шляхом дезінформації та фальсифікації.

За весь період каденції Сергія Віталійовича Тернопільська міська рада своїми рішеннями в основному винищувала зелені зони Тернополя дикими забудовами (усього на 85 га лісопаркової зони!!!) в тому числі надано під забудови 25 га. парків, тому електорату потрібен яскравий приклад щодо створення якогось парку.

Таким «винаходом» піару став «парк» «Здоров’я». Площа, яку займає цей недолугий проект, знаходиться на території вже існуючого «Регіонального ландшафтного парку «Загребелля», який міська рада занедбала. Виходить, місцева влада намагається зробити парк у парку. Ось такий кіндер-сюрприз. Ця ідея за масштабами вже тягне на загальноукраїнський винахід!

У парку досі немає єдиної дирекції, яка мала би дбати про його стан. При тому треба сказати, що «Регіональний ландшафтний парк «Загребелля» – це основний зелений скарб Тернополя, це легені Тернополя. «Регіональний ландшафтний парк «Загребелля» займав площу 300 гектарів!!! Так було за документацією. На сьогодні його площа стала меншою на кілько десятків га через різного роду забудови.

Слід зазначити, що Закон України «Про природно-заповідний фонд» дозволяє впроваджувати рекреаційні проекти на території існуючих парків, але без зменшення зеленої площі, тобто без вирубки дерев та без винищення трав’яного покриву. Також Закон України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» забороняє зменшення рекреаційних зон (у даному випадку площі парку).

Однак цей «супер-проект» місцевих чиновників всупереч законодавству тягне за собою вбивство 18 дерев, 3 сотень чагарників та замуровування плиткою 1417 квадратних метрів природного рослинного покриття!

Складається враження, що творцям цього дійства поїздки до цивілізованих країн ніякого позитивного досвіту не дають.

Так, Тернополю потрібні рекреаційні проекти для відпочинку, спорту, але не за рахунок зменшення вже існуючих парків. У зв’язку з цим Громадськість міста пропонувала п. Надалу варіанти збільшення зеленої площі Тернополя, але для цього потрібна інша схема використання земельних ділянок, які пішли під забудову. Практично в місті немає жодної забудови із відповідним благоустроєм, висадженими деревами, газонами, площадкою відпочинку, при тому, що на площу Тернополя до нормативу не вистачає більше 1 тисячі гектарів лісопаркової зони.

Водночас тернопільський міський голова навмисно не проводить інвентаризацію зелених насаджень, щоб надалі нищити сквери та парки.

Якщо Сергій Віталійович насправді хоче зробити щось реальне, то є наступна ідея. У спілкуванні з представниками церков різних конфесій було одностайно підтримана ідея створення парку «Духовного відродження». Для цього потрібно виділити земельну ділянку площею 25 – 50 га, зробити проект парку. А громадськість разом із церквами долучиться до висадки дерев, кущів. Ось тоді це буде справжній парк.

Шкода, що Сергій Віталійович та його молода команда за роки своєї каденції так і не спромоглася перейняти цивілізовані норми поведінки у питаннях розвитку міста.

 

Голова Громадської організації
«ЕКОАЛЬЯНС» О. ФІЛЬ

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: