Марія Дубас
Марія Дубас

Журналістка, редакторка стрічки новин

Осіння обрізка винограду — все що треба знати

Опубліковано:
5 Листопада, 2024 о 16:22
Обрізка винограду
Ілюстративне фото з мережі.

Осіння обрізка та зимове укриття – це запорука здоров’я лози та рясного плодоношення навіть у прохолодних регіонах. Адже щоб зібрати багатий урожай смачного винограду, необхідно подбати про його зимівлю. 

Осіння обрізка – це інвестиція в майбутній урожай винограду. Вона допомагає кущу підготуватися до зими та формує правильну крону.



Перш ніж приступити до справи, необхідно ознайомитися з простими термінами.

Сучок заміщення – це коротка гілочка з 2-3 бруньками, яка забезпечує відновлення плодоношення винограду. Одна з бруньок слугує резервною на випадок несприятливих умов.

Плодова стрілка – це однорічний пагін, вкорочений до 4-12 бруньок, на якому формуються грона винограду. Її розміщують поруч з сучком заміщення.

Плодова ланка винограду складається з сучка заміщення та плодової стрілки. Ця пара пагонів – основа для формування грон.

Обрізка винограду
Вказівки щодо обрізки винограду. Фото з мережі.

Обрізка молодого винограду

Саджанець винограду в рік посадки не обрізають, аби він зміцнів. Лише на другий рік формують кущ, залишаючи два пагони з 5-7 бруньками на кожному.

На третій рік осіння обрізка винограду полягає в тому, щоб на кожному дворічному пагоні зрізати усі цьогорічні пагони і залишити лише два: один – сучок заміщення (2-3 бруньки), другий – плодова стрілка (4 бруньки).

Четвертий рік – час формування постійної крони винограду. Восени обрізають всі плодоносні пагони разом з плодовою стрілкою. З пагонів, що відросли від сучка заміщення, формують нову плодову ланку: один пагін – на 5-7 вічочок (плодова стрілка), другий – на 2-3 вічка (сучок заміщення).

Обрізка старого винограду

Без осінньої обрізки виноградний кущ загущується, що погіршує його плодоношення. Для збереження сили рослини, осіння обрізка винограду проводиться у два етапи

У вересні проводять важливу процедуру формування винограду. Всі молоді пагони, що досягли нижнього дроту шпалери і не є потрібними для подальшого розвитку куща, видаляють. Решту пагонів, що переросли нижній дріт, вкорочують на 10% їхньої довжини. Цю процедуру називають карбуванням. Вона стимулює дозрівання лози і обмежує ріст пагонів. Карбування проводять саме у вересні, оскільки раніше обрізання може призвести до активного росту пасинків, що потребуватиме додаткового догляду.

Якщо на рослині залишилися пасинки, їх також вкорочують, залишаючи на кожному не більше трьох листків для забезпечення процесу фотосинтезу.

Наприкінці осені, у жовтні-листопаді, виноград піддають інтенсивній обрізці. Мета цього етапу – залишити лише ті частини рослини, які необхідні для формування врожаю наступного року. На кожній основній гілці куща формують нову плодову ланку, що складається з сучка заміщення та плодової стрілки. Чим старший і потужніший кущ, тим довшою може бути плодова стрілка.

Укриття винограду

Коли обрізка винограду завершена, його укривають на зиму лише після настання стійких морозів.

Перед тим, як вкрити рослину, необхідно дочекатися, поки кора на пагонах злегка змінить колір і стане коричневою. Зазвичай це відбувається після кількох морозних ночей. Оптимальні умови для укриття: нічна температура -7°C і нижче, денна – близько нуля.

Для укриття вибирають сухий і безвітряний день. Найкращим матеріалом для укриття є агроволокно, яке можна додатково утеплити соломою, лапником або листям.

Укривати виноград потрібно після перших морозів, але до стійких холодів. Якщо лози вкривають плівкою, то необхідно забезпечити вентиляцію.

Завдяки цим простим правилам, ваш виноградний кущ подякує вам рясним урожаєм солодких ягід.

Осіння обрізка смородини – запорука багатого врожаю

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #обрізка, #сад, #садівництво
Коментарі





Інтерв'ю
Вогнеметник Михайло
13:20, 14 Грудня, 2024

“Нам поставили завдання, ми його виконували”: інтерв’ю з вогнеметником з Тернопільщини

ТОП новини тернопільщини: