«Народний контроль» підписав Меморандум про прозору і відкриту діяльність у місцевих радах

Опубліковано:
19 Жовтня, 2015

Сьогодні, 19 жовтня, партія «Громадський рух «Народний контроль» на всеукраїнському рівні підписала Меморандум про впровадження у місцевих радах низку важливих антикорупційних норм. Всього на ініціативу коаліції «Прозорі ради» пристало шість політичних сил.

 Таким чином, партія «Громадський рух «Народний контроль» публічно зобов’язалася діяти відкрити і прозоро.

 

Крім того, згідно з Меморандумом, у разі проходження до органів місцевого самоврядування, партії зобов’язані   впроваджувати доступ громадян на засідання міської ради, її комітетів, комісій, оприлюднювати рішення сесії ради, виконкому, встановити порядок публікації проектів рішень, порядок звітування депутатів перед громадою, механізм ініціювання громадських слухань тощо.

 

«У 2014-2015 роках Верховна Рада прийняла низку важливих антикорупційних законів, які направлені на протидію корупції на місцях, – пояснює координатор кампанії, голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран. – Проте в самих місцевих радах ці норми так і не запрацювали – депутати міськ- та облрад саботують їх впровадження. Тому для нас важливо до виборів отримати публічну обіцянку від партій та кандидатів, що норми будуть впроваджені, а ради стануть менш корумпованими і прозорішими».

 

Втім, як зазначають організатори ініціативи, підписати Меморандум на всеукраїнському рівні, окрім «Народного контролю», погодилися тільки п’ять партій. Натомість більшість так званих «важковаговиків» українського політикуму або повністю зігнорували пропозицію «Прозорої ради», або ж підтримали її лише на місцевих рівнях.

 

Водночас, як заявив під час підписання Меморандуму представник «Народного контролю» Олександр Антонюк, у партії не було жодних сумнівів щодо того, чи варто брати на себе такі зобов’язання перед виборцями. Боротьба з корупцією – основа діяльності сили.

 

«Політична партія  «Громадський рух «Народний контроль» з часу свого заснування у своїй діяльності відстоює принципи прозорості та відкритості влади, а боротьба з корупцією є основним пунктом нашої програми. Понад те, на місцеві вибори ми йдемо із «Антикорупційним планом» для місцевих рад. Також ми свідомі, що без публічності та підтримки громадськості боротьба з корупцією є неможливою», – наголосив Олександр Антонюк.

 

Нагадаємо, партія «Громадський рух «Народний контроль» іде на місцеві вибори із «Антикорупційним планом» для місцевих громад, який містить лише сім пунктів. Втім їх реалізація допоможе подолати корупцію на місцях.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: