У Тернопільській області в більшості хворих з лабораторно підтвердженими діагнозами грипу виділено саме «свинячий грип». Осіб, у яких були підозри саме на пандемічний грип А (H1N1) – 91%.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
На Тернопільщині протягом епідеміологічного сезону 2015-2016 років у вірусологічній лабораторії «ТОЛЦ ДСЕСУ» було обстежено на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 510 осіб, а також 16 проб від померлих. Всього виконали більше трьох тисяч досліджень.
В Тернопільській області діагностика грипу серед населення продовжується різними методами, які використовує у своїй роботі вірусологічна лабораторія. Не зважаючи на спад захворюваності серед людей, кількість важких форм протікання грипу залишається значною.
«У більшості захворілих з лабораторно підтвердженими діагнозами грипу виділено саме пандемічний грип А (H1N1)sw – 91% (71 особа/151 дослідження). В інших випадках, в незначній кількості, виділялись інші підтипи грипу А, а саме: А (H2N2) – у 5 осіб, А (H1N1) – у 4 осіб, А (H3N2) – у 2 осіб, нетипований вірус грипу у 3 осіб та грип В у 1 особи», – зазначили в обласній Держсанепідстанції.
Найбільш чутливим методом, що забезпечує точне та швидке виявлення інфекції, є полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР). В даний час це найбільш чутливий і специфічний метод тестування на грип з отриманням результатів впродовж 4 – 6 годин після подачі зразка. Метод ПЛР може бути використаний в якості підтверджуючого тесту для уточнення діагнозу.