Керівники та вихованці гуртків ЦЕНТУМ мандрували на “Голицю”!
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Голицький ботаніко-ентомологічний заказник загальнодержавного значення розташований в межах південного та південно- західного схилів гори Голиця, що знаходиться між селами Куряни та Демня Бережанського району. Створений 1982 року. Площа 60 га.
Основна мета дослідження – сучасний стан та умови зростання відкасника осотовидного та відкасника татарниколистого. Ці рослини дуже давні, ростуть більше 70 млн. років. У всьому світі їх залишилося лише кілька сотень.
Під час мандрівки ми виявили місця зростання цих реліктових рослин, провели дослідження щодо чисельності рослинних угрупувань, їх місць зростання та впливу екологічних факторів.
Також побували у біостаціонарі, музейному відділі лемківського побуту. Саме тут побачили: нецьки, дійницю, миски, масничку, кошик для збирання ягід, ткацький верстат, бамбетель, народний одяг та багато інших речей етнічної гілки українців. Не оминули ми й джерела, вода в якому збагачена іонами срібла.
![Світлина від Екоцентр Бережани.](https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s370x247/13413141_209896139404748_5430775860535270782_n.jpg?oh=a7ac3352878b21ee312b1890e67f3dbe&oe=57DF9B77)
![Світлина від Екоцентр Бережани.](https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s370x247/13442417_209896239404738_1734826247713794177_n.jpg?oh=06975f544b474cf7c479ee4891a69fda&oe=57D3C66A)