Працівники Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони скерували до суду 38 клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців, які самовільно залишили частини.
Про це Суспільному розповів заступник керівника Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Роман Левицький.
Перегляньте також:
- Тернополянка купувала авто для ЗСУ і втратила 258000 грн
- Тернопіль для ЗСУ: прапор з фронту як символ єдності захисників та громади
За його словами, клопотання стосуються тих, хто самовільно залишив частину вперше:
“21 листопада 2024 року прийняли Закон України “Про внесення змін до глави 12 “Прикінцеві положення” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Він передбачає продовження військової служби для тих, хто добровільно залишив військову частину”.
Військовослужбовці мають проінформувати про свій намір повернутися спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління державного бюро розслідувань, органи Національної поліції та військову службу правопорядку:
“Водночас, тим військовослужбовцям, які до першого січня 2025 року добровільно прибудуть до військових формувань, поновлять грошове забезпечення та інші соціальні гарантії”.
За словами Романа Левицького, працівники Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони у листопаді зафіксували 25 кримінальних правопорушень щодо військовослужбовців, які самовільно залишили частину.
Цих військовослужбовців можуть ув’язнити щонайменше на 5 років. Щоб уникнути покарання, їм необхідно з’явитися до військової частини до 1 січня 2025 року.