На Тернопільщині сприятимуть розвитку власного бізнесу переселених

Опубліковано:
26 Листопада, 2014

Перспективи довготривалого проживання тимчасово переселених осіб на території Тернопільської області обговорили під час робочої зустрічі з представником Міжнародної організації з міграції в Україні Алі Чабуком, в якій взяло участь керівництво Управління ДСНС України у Тернопільській області. Зустріч провели під керівництвом виконувача обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака, також   25 листопада.

 

Міжнародна організація з міграції в Україні надає допомогу переселеним громадянам, співпрацюючи з громадськими організаціями на місцях. На Тернопільщині таку співпрацю проводять із Тернопільським міським жіночим клубом «Відродження націй».

 

«Представники громадських організацій вивчають ситуацію на своїй території, фіксують потреби переселених осіб та створюють відповідні заявки. Ми за допомогою цього реалізуємо свої проекти та забезпечуємо людей відповідними ресурсами, – пояснив Алі Чабук. – Зокрема, ми відвідуємо 12 областей, у яких проживають переселені громадянами. Допомогу від нашої організації вже отримало понад 160 тисяч осіб. На даний момент ми починаємо активну діяльність на Тернопільщині. Наразі в області допомогу отримали 14 чоловік, кількість заявників зростає із кожним тижнем».

 

Допомогу безпосередньо від ТМЖК «Відродження націй» отримали 400 переселених на Тернопільщину, повідомила керівник центру консультування мігрантів Марина Пасічник.
 
«Речі, які ми передаємо громадянам – це теплий одяг, взуття, засоби гігієни, подушки, ковдри, – зазначила вона. – Наразі чекаємо доставки обігрівачів, які будемо розподіляти між переселеними. Серед них є люди із особливими потребами. Зокрема, це шестеро онкохворих, одна особа, яка перебуває на гемодіалізі, шестимісячна дитина-інвалід. Також до цієї категорії відносяться вагітні жінки та новонароджені діти, яким потрібне специфічне харчування та відповідні медичні препарати».

Одним із напрямків діяльності міжнародної організації з міграцій спільно з ТМЖК «Відродження націй» є підтримка переселених, які вирішили займатись власною справою. Бажання розпочати бізнес у нашій області серед переселених громадян уже виявило четверо осіб. 

 

«Цей проект ще на стадії розробки, ми плануємо розпочати його у січні, – продовжив Алі Чабук. – Він матиме назву «Саморозвиток серед переселених». Спершу ми набиратимемо учасників проекту, вони презентуватимуть свої плани діяльності. Після цього складатимуться списки, за якими учасники ділитимуться на групи. Наші досвідчені тренери проводитимуть для них навчання, під час яких складатимуть бізнес-плани та захищатимуть свої ідеї. Ми на конкурсній основі відбиратимемо перспективних керівників та підтримуватимемо їх бізнес-проекти фінансово».

 

Даний грант орієнтований на створення мікропідприємств. Для початку бізнес-діяльності власників забезпечуватимуть необхідним обладнанням на суму у межах трьох тисяч доларів. Представники організації з міграцій проводитимуть моніторинг діяльності та у разі потреби надаватимуть додаткову матеріальну підтримку підприємствам.
 
Ще один проект спрямований на розвиток громад переселених осіб, який розвиватиме інфраструктуру місць їх перебування. Це, у свою чергу, розвиватиме взаємодію між місцевими жителями та переселеними громадянами.

 

Як повідомив заступник начальника управління ДСНС в Тернопільській області Олег Балан, станом на 25 листопада на Тернопільщині проживає 1825 переселених осіб, 424 особи – неповнолітні, 317 – інваліди. Для поселення громадян даної категорії в області є 115 об’єктів приватної власності. У перспективі планують реконструкцію додаткових будівель, у яких можна поселити громадян.
 
Найбільшою потребою переселених на Тернопільщині на даний момент є забезпечення місцем проживання, зазначив Іван Крисак.

 

«Резерв готових об’єктів в області для поселення переміщених осіб закінчується, – зауважив він. – Тому зараз ми спрямовуємо діяльність на проведення реконструкції додаткових об’єктів. Зокрема, в області є достатньо накритих дахом приміщень, які потребують ремонту. Переважно вони розташовані у селах і близько 10% переселених осіб готові поселитися там».
 
У результаті Алі Чабук повідомив, що організація з міграцій готова забезпечити ремонт таких приміщень. Відтак, представники організації виїдуть на місця, щоб оглянути дані будівлі та ознайомитися із ситацією. Кошти виділятимуть лише при наявності бажаючих залишатись проживати у даних будівлях  на довготривалий термін.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: