Мінкульт надав нові дозволи Польщі на пошукові роботи у Пужниках
- Опубліковано: Марта Сахно
- —
- 1 Січня, 2026 о 13:20
Україна надала польській стороні нові дозволи на пошукові роботи у Тернопільській та Волинській областях. Роботи планують здійснити у 2026 році.
Про це повідомляє Міністерство культури України.
— Рішення ґрунтується на домовленостях Українсько-польської робочої групи з питань історичної пам’яті. Їх зафіксували у спільному комюніке за підсумками роботи у 2025 році та за результатами зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Кароля Навроцького 19 грудня 2025 року у Варшаві, — йдеться в повідомленні.
Дозволи стосуються продовження досліджень на території колишнього села Пужники та проведення пошукових робіт у колишніх колоніях Острівки і Воля Островецька на Волині. Роботи планують здійснити у 2026.
Також у 2026 році Україна та Польща також планують інші дослідження на території обох країн.
— Трагічні сторінки спільної історії українського та польського народів ХХ століття залишаються чутливими для обох суспільств. Водночас послідовний і відповідальний діалог у цих питаннях необхідний. Взаємні кроки назустріч зміцнюють єдність наших народів. Вони працюють на спільне європейське майбутнє, солідарність і гідне вшанування пам’яті, — додали у Міністерстві.
Нагадаємо, із 24 квітня до 10 травня на території колишнього села Пужники на Тернопільщині тривали роботи з ексгумації останків поляків, які загинули в 1945 році під час радянської окупації. Там знайшли останки 42 людей.
Нагадаємо, у роки Другої світової війни в умовах німецької окупації на території України діяло відразу декілька партизанських об’єднань. Серед них Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова. Вони переважно вели боротьбу на Волині.
В 1943-1944 роках відбувалися етнічні чистки українців і поляків, які отримали назву Волинська трагедія. Встановлені імена близько 30 тисяч польських та близько 10 тисяч українських жертв.
19:06, 28 Грудня, 2025
23:04, 26 Грудня, 2025
21:21, 25 Грудня, 2025