Дмитро Різниченко: «Час добровольців і волонтерів закінчується, нас чекають об’єднання принципово іншого рівня"

Опубліковано:
4 Грудня, 2015

Люстрація – що це було?

Через два роки після Майдану ми бачимо дивний результат. У керівництві правоохоронних органів залишилися ті громадяни, які цей самий Майдан всіляко придушували. А до цього протягом багатьох років старанно заробляли свої корупційні мільйони, фальсифікуючи кримінальні справи, або, навпаки, закриваючи їх, беручи участь у тортурах, вбивствах та іншому. Ці люди збереглися скрізь – у міліції, в СБУ, в прокуратурі. Багато хто з них «пройшли через АТО» і цим ніби як «спокутували свою провину». Хоча, насправді, вони так само продовжують фальсифікувати й кришувати, а скоро почнуть і вбивати. І буде нова Врадіївка і так далі.

 

Отже,

  • Чому відбулося подібне?
  • Що неправильно зробило післямайданне суспільство?
  • Який варіант люстрації запропонували б Ви?

 

Дмитро Різниченко, активіст, доброволець батальйону «Донбас»:

 «При владі зараз знаходяться люди, які першими забігли в кабінети, з яких щойно втекли регіонали, розсілися в їхніх кріслах й оголосили себе головними. Майдан, завдяки якому вони стали владою, їх не обирав. Майдан не довіряв їм із самого початку, він прекрасно знав, чого вартують ці персонажі, але без них перемогти Януковича було важче, ніж з ними. Вони були потрібні. Коли вони оголосили себе владою і легітимізували себе завдяки загальнодержавним виборам, вони прекрасно зрозуміли звідки їх владі загрожує найбільша небезпека – це Майдан.

 

Майдан із самого початку відкритим текстом казав, що ви – тимчасове явище, ми вас знесемо, як тільки відчуємо, що прийшов час. Люди, які оголосили себе владою, мусили на когось спертися. Мусили знайти когось, хто міг би фізично захистити їх на їх посадах. Оскільки за ними не було людей, а були лише гроші та бізнес-структури, єдиними, хто міг стати їх опорою, стала міліція. Міліція, яка ненавиділа Майдан, і яка любила гроші.

 

По суті, у тих, хто оголосив себе владою, не було вибору – якщо вони хотіли правити далі, вони змушені були приголубити битих Майданом міліціонерів. Саме тому не було ніякої люстрації, і саме тому ніхто не карає вбивць-міліціонерів.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купи “Побачення з волонтером” – допоможи захисникам України (Відео)

 

Майдан не зміг тоді, з самого початку, взяти владу, бо Майдан був стихією – безформенною, але лютою силою. Він міг лише звалити чужу владу, але не міг взяти її. Тому він так легко віддав перемогу нинішнім політикам.

 

Майдан візьме своє, належне йому правом і кров`ю, коли створить свої масові структури, коли народить партії і великі громадські об`єднання, що зможуть перехопити на себе державні функції. От тоді і станеться люстрація, тоді відбудеться суд і буде досягнута справедливість. Сотні Самооборони переросли у добровольчі батальйони та волонтерські центри. Зараз час добровольців і волонтерів поступово закінчується, нас чекають об`єднання принципово іншого рівня».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: