Діти, які отруїлися в дитсадку, перебувають на стаціонарному лікуванні

Опубліковано:
21 Січня, 2015

Групове захворювання на гостру кишкову інфекцію в дитячому дошкільному закладі № 38 м. Тернополя зареєструвала Держсанепідслужба Тернопільської області. Зокрема, станом на 20 січня  зареєстрували 10 випадків захворювання серед дітей (віком до 4 років).
Хворі перебувають в інфекційному відділенні Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні з діагнозом «Гостра кишкова інфекція». Їм забезпечили безкоштовне лікування. Після завершення епідрозслідування закладу направлять відповідні рекомендації від Тернопільської облдержадміністарції, повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я Віктор Овчарук.

 

За попередніми даними епідрозслідування, в дитячому дошкільному закладі встановили використання забороненої продукції, небезпечної в епідзначенні. Зокрема, зафіксували факт вживання печінкового паштету згідно меню за 14.01.2015 року (обід). Також виявили розбіжності у представленій супровідній документації (декларації виробника ТОВ «М’ясопродукт» Тернопільський район с. Ступки) із записами в книзі складського обліку, що вже викликає сумніви стосовно якості сирої печінки.

 

ля приготування страв використовувались курячі яйця негарантованої якості (супровідна документація протермінована, декларація виробника ВАТ «Птахофабрика Тернопільська» від 10.11.2014 року); відсутній чіткий облік щодо кількості отриманих яєць.

 

Виявлені інші порушення вимог санітарного законодавства:

– використання кухонного посуду та розроблювального інвентаря не за призначенням, частково відсутнє їх маркування;
– неправильне зберігання окремих продуктів (молоко в морозильній камері);
– порушення умов відбору та зберігання добових проб ;
– невірно проведені розрахунки витрат деззасобів, персонал не володіє методикою приготування та використання деззасобів (відповідно неякісно проводиться поточна дезінфекція) .

 

З метою встановлення фактора передачі інфекції проведено відбір матеріалу для лабораторних досліджень (дитячий дошкільний заклад та об’єкти-виробники) : змиви на патфлору з об`єктів зовнішнього середовища, взірці харчових продуктів, добових проб, сировини; проби води. Організовано обстеження контактних в домашніх вогнищах та в дитячому дошкільному закладі, працівників об»єктів виробництва. Встановлено медичні спостереження (протягом 7 діб) за контактними.

 

Проведено заключну дезінфекцію в ДНЗ № 38. До адміністрації дитячого закладу направлено «Пропозицію про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства», складено протокол про порушення санітарних норм на завідувача ДНЗ.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #діти, #лікування, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #отруєння, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: