Чому на Тернопільщині не показує телевізор?

Опубліковано:
26 Лютого, 2015 о 20:09

Сьогодні з 15:10 більшість глядачів Тернопільщини не можуть бачити програми каналу TV-4, місцевих та загальнонаціональних каналів в ефірі ні в аналоговому, ні в цифровому форматі. Енергетики повністю відключили від енергопостачання головну станцію Тернопільської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в Лозовій Тернопільського району. Вимагають попередню оплату послуг. Окрім телебачення не працює також система екстреного оповіщення і зв’язок МВС та СБУ. Поблизу телевежі немає також мобільного зв’язку. Телебачення на Тернопільщині зараз є лише через супутник і в деяких кабельних операторів.

  

Відключення телебачення


Директор Тернопільської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення пояснює: між філією та обленерго існує договір про попередню оплату за використану енергію. Проте філія попередньо оплачувати не може, бо з ними замовники розраховуються вкінці місяця після отримання послуг. Державне підприємство Концерн РРТ в складних економічних умовах не має можливості здійснювати авансову проплату.

 

– Оплата йде напряму з Києва, оскільки ми не є юридичною особою і всі договори укладаються концерном і оплачуються концерном. На даний час ми маємо заборгованість за поточний місяць, за лютий, який ще не закінчився. Тим не менше станція віключена від споживання енергії, – розповідає директор Тернопільської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Роман Макар.

 

Роман Макар каже, в таких умовах працюють філії по всій країні, проте подібного прецеденту ще не було ні на Тернопільщині, ні загалом в державі.

 

– Про відключення вони попереджали за три дні так як вказано в договорі. Ми повідомили Концерн РРТ про те, що готується віключення. У зв’язку з тим, що грошей в Концерні немає, то оплата за поточний місяць не проведена. В 70% областей України розрахунки ще не проведені за січень місяць, а є області, в яких заборгованість ще є і за грудень. В нас тільки за поточний місяць, – каже Роман Макар.

 

 

Енергетики


У ВАТ “Тернопільобленерго” коментувати ситуацію, що склалась, журналісту TV-4, який приїхав на підприємство, не захотіли. Телефоном, директор товариства з енергозбуту, Сергій Оляніцький розповів, що тернопільська філія концерну РРТ має розраховуватись за спожиту енергію по-декадно і робити це наперед, проте цього разу передплати немає.

 

Сергій Оляніцький запевнив, що про можливе відключення від електроенергії концерн РРТ повідомляли листом. Двадцять п’ятого лютого також повідомили керівництво області, а сьогодні, у день відключення і Службу Безпеки України.  ВАТ “Тернопільобленерго” закуповує електроенергію теж на перед, тому концерну Радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на поступки не пішли.

 

Життєдіяльність міста та області


Чим загрожує відключення від енергопостачання головної станції передавального центру в Лозовій? Інформаційна безпека, відсутність системи екстреного сповіщення, проблеми з мобільним та спецзв’язком.

Халатністю енергетиків називає відключення головної станції передавального центру в Лозовій заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. В час, коли країна живе у стані підвищеної готовності, в області не працює навіть система екстреного оповіщення. На щастя, на Тернопільщині зараз все спокійно і надзвичайних ситуацій немає, запевняє влада області.

 

– Я думаю, що це обов’язково буде предметом обговорення і притягнення до відповідальності таких горе-керівників. Звичайно, ми розуміємо, що всі хочуть, щоб оплачувалися послуги вчасно, але політики шантажу одними державними органами інших державних органів не може бути. Держава наша перебуває зараз в особливих умовах, тому будь-яке втручання будь-яких служб в оповіщення населення є злочином проти населення і злочином проти держави, – говорить заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

 

Коли відновлять енергопостачання на станції у Лозовій, на даний час невідомо. Леонід Бицюра каже, енергетики чекають допоки Концерн з ними розрахується.

 

– Вони мені заявили, що вони не будуть відновлювати поки не буде оплачено всю суму. Це понад 200 тисяч і це при тому, що понад 50 тисяч вже сьогодні сплачує київський концерн виключно по Тернопільській області, – каже Леонід Бицюра.

 

Чим загрожує відключення від енергопостачання головної станції передавального центру в Лозовій? Інформаційна безпека, відсутність ситсеми екстреного сповіщення, проблеми з мобільним та спецзв”язком. Це питання завтра, 27 лютого, розглянуть першим на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій у Тернопільській облдержадміністрації.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #відключили, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #телебачення, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: