На запорізькому напрямку бійці 105-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, прості хлопці з Кременеччини, продемонстрували професіоналізм та ініціативу, створивши польову майстерню з обслуговування та ремонту дронів просто на передовій. Про це “Суспільному” повідомив пресофіцер бригади Юрій Кульпа.
Як зазначає Микола “Святий”, командир взводу безпілотних авіаційних комплексів, найчастіше дрони отримують від волонтерів.
Перегляньте також:
- Бійці 105 окремої бригади відсвяткували Водохреща
- Військовий з Тернопільщини “Хантер” ходить на позиції з кішкою
“Зараз використовується дуже добре для розкриття фортифікаційних споруд противника. FPV є одноразові, типу камікадзе, а є багаторазові, які хлопці перероблять самі, підлаштовують їх під себе. На сьогоднішній день може бути достатньо, а завтра може бути замало їх. Я вважаю, що потрібно завжди включатись, донатити. Дрон – це 40% цієї роботи, ще потрібно зробити до нього боєприпас” – розповів командир.
Вже інший Микола, з позивним “Лімур”, безпосередньо займається ремонтом дронів.
“Такий дрон потягне до двох кілограм вибухівки. Чіпляти можна все, що хочеш: те, що дає держава, те, що робимо самі. Далі фантазія грає. У нас зараз налагоджений процес виробництва двокілограмових фугасних зарядів. Цей дрон може пробути у польоті 25 хвилин із 2 кілограмами вибухівки, нанести ураження і повернутись назад” – поділився “Лімур”.
Війна XXI століття – це не лише стрільба, а й боротьба технологій. Українські воїни доводять, що вони вміють не лише ефективно використовувати сучасну зброю, а й створювати її своїми руками.
Як прості солдати змінюють армію: історія воїна тернопільської артбригади