Археологи припускають, що фортеця на Кременецькій горі вже існувала у 10 столітті

Опубліковано:
12 Листопада, 2016

На Замковій горі у Кременці тривають археологічні розкопки. У вчених вже є кілька цікавих артефактів та припущення, що кременецька фортеця існувала вже у Х столітті.

 

Розкопки біля замку завершаться 28 серпня, а науковий звіт заповідник отримає 30 грудня. Саме тоді й буде більше інформації про роботу археологів. Наразі ж основним завданням науковців є визначення первісного рівня земляної поверхні біля Замкової криниці та дослідження виявлених первісних мурувань, – пише Доба.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кременець – це містечко маленьких будиночків, що притулилися біля підніжжя кременецьких гір

 

– У ході розкопок було виявлено ряд цікавих артефактів, додатково результати дослідження дозволяють припустити твердження про те, що кременецька фортеця існувала вже у Х столітті, – кажуть у Кременецько-Почаївському історико-архітектурному заповіднику. 

 

Нагадаємо, що найдавніша літописна згадка про місто Кременець датується 1227 р. і пов’язана з битвою волинського князя Данила Романовича з уграми, що відбулася під стінами міста.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кременець готується відзначити 25-річчя Незалежності України

 

Уже в домонгольську добу в Кременці були міцні фортифікації, що складалися, очевидно, із земляних валів та дерев’яних стін. На початку 1241 р. їх не зуміли здобути орди Батия, у 1254 р. – хана Куремси. У 1259 р. на вимогу монголів оборонні споруди Кременця русини демонтували.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: