Два місяці тому у міськраді створили робочу групу для вирішення конфлікту щодо забудови стадіону «Текстерно». До неї увійшло 17 учасників – шість, які представляють інтереси жителів будинків поблизу стадіону та одинадцять, які є представниками від міської ради. Цю робочу групу створили за розпорядженням міського голови після пікету чергової сесії міської ради та виступів громадськості і забудовника на пленарному засіданні. За два місяці було декілька засідань групи, але знайти компроміс щодо питання забудови стадіону так і не вдалося.
Перегляньте також:
- Кохання на полі бою: історія подружжя артилеристів з Тернополя
- У Тернополі відкрили оновлений магазин inShoes з суперцінами на взуття за новою адресою
Про це повідомили члени робочої групи з числа громадськості на прес-конференції 29 червня.
– Було три засідання робочої групи, – розповів один із учасників робочої групи Богдан Брич, голова ГО «Майдан-Тернопіль». – Були непорозуміння, потім виходили на якесь рішення. Але останнє засідання, яке відбулося 19 червня пройшло без членів комісії, які є представниками громадськості. На ньому вирішили на сесії 30 червня запропонувати забудовнику звести два будинки. Ми не згодні з таким рішенням. Люди взагалі проти будь-якого будівництва, оскільки це порушує Земельний Кодекс України. У статті 50 та 51 цього документу сказано, що стадіони, дитячі майданчики належать до рекреаційних зон і будь-яке втручання, що перешкоджає використовувати їх за призначенням, заборонене. Ми одноголосно заперечуємо тому, що було вирішено на засіданні, яке провели без нашої участі. Думкою громади просто грубо знехтували і прийняли «рішення», яке мають намір запропонувати депутатам на сесії міської ради 30 червня. Це зухвала підробка, а не робота створеної робочої групи.
Присутні на прес-конференції члени робочої групи зазначили, що про засідання повідомили тільки двох представників з їхнього боку, до того ж за годину до засідання. Через це взяти участь у ньому вони не змогли. Богдан Брич також пояснив, що вони були готові на компроміс: погодитися на будівництво одного, а не двох будинків. Підприємець Матла будує один будинок і облаштовує для громади два футбольні міні-поля, бігову доріжку та інші спортивні споруди, які там колись і були передбачені. А міська рада у якості компенсації надає забудовнику для зведення другого будинку іншу земельну ділянку. Натомість, рішення, яке прийняли учасники робочої групи, залишило в силі все як було, тобто зведення двох будинків, та ще й забудовнику запропонують іншу земельну ділянку. Виходить, громада залишиться ні з чим, тому що коли на тій території побудувати два будинки, то місця для спортивних споруд вже не вистачить, вони там просто не помістяться – футбольні поля будуть меншими, а бігової доріжки взагалі не буде.
Рішення робочої групи мають оприлюднити 30 червня на сесії міської ради. Але, як зазначив депутат міськради і голова цієї робочої групи Петро Ландяк, воно має рекомендаційний характер. Подали заявки на виступ під час пленарного засідання і представники громадськості. Богдан Брич та інші члени робочої групи зазначили, що в жодному випадку не дозволять забудувати стадіон і продовжуватимуть боротися та відстоювати інтереси громади.
Ольга Трач