Олег Барна: Електронний реєстр про майно посадовців варто доповнити об’єктами їх власності за кордоном (Фото)

Опубліковано:
7 Жовтня, 2015 о 12:53

На засіданні Антикорупційного комітету народні депутати, члени комітету обговорили стан реалізації законодавства в частині роботи Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно і Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців (щодо відображення інформації про кінцевих вигодоодержувачів) та формування і ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Нову систему роботи реєстраційних служб в Україні презентував міністр юстиції Павло Петренко.

 



«Публічність дає можливість суспільно легалізувати і захистити майно. Поряд з тим, посадовці, які встигли нажити значні статки, часто реалізовують свою майнову «хтивість» за кордоном. Тому банк даних цього електронного реєстру повинний бути доповнений іншим майном: рухомим, нерухомим майном, земельними ділянками, суднами, літаками, банківськими рахунками тощо, які зареєстровані посадовцями за кордоном та відображають саме реальний майновий стан можновладців», – зазначив на комітеті Олег Барна.

 

За його словами, процедура співпраці з міжнародною спільнотою дасть  змогу дійсно об’єктивніше відобразити майновий стан посадових осіб. Адже електронний реєстр про майнові права дасть контроль за державними службовцями.

 

«Електронний реєстр майна дасть можливість перевірити чесність кожного чиновника. Люди побачать своє майно і своїх сусідів. Це запобігає шахрайству, рейдерству і незаконному володінню майном. Відтепер є можливість в режимі он-лайн перевірити, хто є власником майна», – сказав депутат.

 

Олег Барна вказав, що наразі вартість доступу до електронного реєстру становить 20 грн. (17 грн. та 3 грн. комісії), які поступають до державного бюджету. Він розповів, що народні депутати Антикорупційного комітету звертатимуться до Кабінету Міністрів України, щоб передбачати безкоштовний доступ громадян до електронного реєстру майна, що зробить його більш публічним і доступнішим.

 

 

 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: